FC Sparta Brno B – MK D starší 6:0

Sestava: Eliáš,Kotlán,Matějka,Schwarz,Jursa,Černý,Machotka,
               Staněk,Adamík,Bogner,Fiala

Střídali: Navrátil,Vystrčil,Frank,Brchaň,Tauvinkl

ObrazekV neděli 29.3.2009 sehrál starší dorost první mistrovské utkání v Brně se Spartou.Začátek zápasu jsme začali velice pasivně a už v 5. minutě prohráváme,když Matějka špatně odkopává míč z vápna,Schwarz prohrává souboj na vápně a domácí dávají gól. 1:0. 20. min. přihrávka stopera Schwarze hlavou na brankáře Eliáše ten netrefuje míč a domácí útočník zvyšuje do prázdné branky na 2:0. 28. min. rohový kop domácích Eliáš podbíhá a na zadní tyčce v poklidu doráží nikým neobsazený hráč domácích. 3:0. Do poločasu inkasujeme ještě jednou.Po chybě obránce Kotlána centruje hráč před branku a domácí zvyšují už na 4:0.Největší naší šancí prvního poločasu byl přímý kop Machotky,ale jeho pokus gólman vyráží na roh a z následného rohu se míč dostává na překvapeného Kotlán,který z malého vápna místo do prázdné branky míč hlavičkuje pryč.
Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem dohrát utkání a už více neinkasovat.Bohužel opak byl pravdou. 57. min. domácí hráč centruje míč na roh velkého vápna a tam nikým nehlídáný hráč přehazuje bezmocného Eliáše. 5:0. V 87. min. po brejku rychlém protiútoku domácí zvyšují na hrozivých 6:0. Našim hráčům se dnes nic nedařilo.Špatně zahrál celý tým.Chyběla přesnost v přihrávce,střelba z větší vzdálenosti,pohyb po hřišti,komunikace a především góly bez kterých se vyhrávat nedá.Snad se na tento zápas brzy zapomene a příští kolo doma zlepšíme výkon a zvítězíme.