Jdi na obsah Jdi na menu

FC Moravský Krumlov – TJ Palavan Bavory (0:0) 1:1

Střelci: Zelníček
 
ČK: Machotka
 
Rozhodčí: Seitl
 
Sestava: Novotný, Klodner, Zelníček, Hlučil, Záviška, Machotka, Vybíral, Laml (75.Vystčil), Anders (82.Žák), Procházka(82.Březina), Vošmera
 
Diváků: 370
 
 
 
ObrazekKrásné podzimní odpoledne,dobrý soupeř,nádherná divácká kulisa a nakonec ve fotbale málokdy vídaná věc jako spravedlnost.Co tomu všemu předcházelo ? Po dvou předchozích výhrách bylo domácí mužstvo naladěno na vítězství,ovšem samozřejmě respekt ke kvalitám soupeře velel k opatrnosti.
Proto první poločas byl více svázán taktikou a po úvodu,kdy měli častěji míč hosté,se začali prosazovat i naši hráči a do největší příležitosti se dostal ve 32.minutě Standa Vybíral,kdy se k němu na malém vápně dostal tečovaný centr,ale nebyl čas míč lépe umístit. Poločas tedy skončil bez gólů,kdyby se hrálo na body,tak jsme asi měli lehce navrch.
Na začátku druhé půle nejdříve pozlobili hosté,pak se však začali prosazovat naši hráči a gól takřka visel ve vzduchu. Do průběhu utkání však vstoupil nepřesným a necitlivým rozhodováním hlavní rozhodčí pan Seitl. Brutální faul hráče Bavor na půli hřiště nepotrestal vyloučením,vzápětí udělil druhou žlutou Machotkovi. Byla to sice daň za nezkušenost,ale dovolím si tvrdit,že i nezkušenost rozhodčího a podlehnutí tlaku hráčů i lavičky zkušeného soupeře. Z naší převahy nebylo rázem nic a soupeř hru proti deseti za šest minut potrestal vedoucím gólem Baštáře. Zdálo se,že při zkušenostech soupeře je rozhodnuto a že si již výsledek pohlídají. V posledních minutách se však ukázalo to,co zdobí naše mužstvo. Totiž neskonalá bojovnost,srdíčko a touha po úspěchu. V poslední minutě normálního hracího času se míč po standardní situaci dostal po hlavičkovém biliáru od Žáka k Zelníčkovi a ten,jak jsem již v úvodní větě předeslal dal průchod fotbalové spravedlnosti a přesnou hlavičkou vyrovnal na konečný výsledek.

S tímto výsledkem jsou asi nakonec spokojeny obě strany. My jsme si nejdřív mysleli na vítězství,vzhledem k průběhu jsou však i diváci s bodem dle mého názoru spokojeni,z pozice hostí,byť mě takové hodnocení nepřísluší,si dovolím konstatovat,že neoddiskutovatelná ztráta jde na konto nedostatku pokory a snad i slušnosti některých jejich hráčů a členů realizačního týmu. Ve fotbale sice dle velkého stratéga a klasika našeho fotbalu Tomáše Pospíchala není logika a spravedlnost,tentokrát však spravedlnost slepá nezůstala a zvítězila.
                                                                           Petr Krška sekretář FC MK

 
Řekli po utkání :
 
Trenér -  Bob Smrček : „Škoda neproměněných šancí v prvním poločase, druhý poločas ovlivnilo přísné vyloučení našeho hráče – nebýt něj, jsem přesvědčen , že bychom vyhráli.“
 
As.trenéra – T/3 : „V prvním poločase jsme neproměnili dvě tutovky, druhý jsme zvládli takticky, bohužel přišlo zbrždění vyloučením, ale na konci poločasu jsme více chtěli.“
 
Vedoucí mužstva – Karel Šoukal : „První půli jsme byli lepším týmem na hřišti, v druhé přišlo nešťastné vyloučení.Celé mužstvo zaslouží velký dík za předvedený výkon, výhra by slušela klukům lépe.“
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

re slepota

(xavet, 22. 10. 2008 14:20)

zdá se,že nezaujatý divák byl opravdu raněn slepotou a tak lze vysvětlit i jeho vidění zápasu,sny jsou velmi rozdílné oproti skutečnosti.Kdy nějaké kilečko přiletí,je nejlépe obrátit se na vedení a ne na mužstvo

slepota

(divák, 21. 10. 2008 22:13)

Jako nezaujatý divák souhlasím s komentářem domácích.Rozhodčí byl opravdu špatný ,ale 70 procent odevzdal domácím.Asi mají jěště něco schované na horší časy z Mikulova. Po dvou žlutých obvykle přichází červená karta a gól ,který Bavory dostali byl po neodpískaném faulu na hráče číslo 13 a následném ofsajdu.Pravdou však je,že proti deseti to musí zkušené mužstvo udržet.A taky bylo vidět a slyšet ,že pokora chybí i na domácí lavičce a největší divadlo dělal pan učitel s panem místostarostou.Jo a i tento soutěžní ročník ukazuje,že by nějaké to kilečko mohlo z Mikulova opět přiletět.