FK Baník Ratíškovice – FC Moravský Krumlov  2:2  (2:2)

Střelci: Zelníček, Procházka

Sestava: Novotný, Klodner, Zelníček, Hlučil, Záviška (74.Vystrčil), Machotka, Vybíral, Laml (85.Caha), Anders (53.Žák), Procházka, Vošmera

ObrazekK dnešnímu utkání jsme odjížděli s cílem prodloužit  naši sérii bez prohry. Začátek utkání tomu nasvědčoval. Hráli jsme ze zadu na jistotu. Dařila se mezihra. Domácí jsme k ničemu nepustili a vytvořili si pár slibných příležitostí. Ve 14.min. se po odraženém míči dostal ke střele Zelníček, míč si připravil a z 20-ti metrů krásně trefil horní roh Pelíškovy branky. I nadále jsme byli lepším týmem. Domácí hrozili pouze standardními situacemi, které s jistotou naše obrana řešila. Další gól ve 29.min.  padl po krásné akci, kdy jsme domácí přehráli řadou narážeček s finální přihrávkou Zelníčka na Procházky, který střelou k tyči  z 20-ti metrů opět nedal brankáři domácích šanci. Za minutu na to, naší nekoncentrovaností dostáváme zbytečný gól na 2:1, který domácí nakopl. Naopak naše mužstvo vypustilo střet hřiště, kazili jsme lehké míče a pozdě  k domácím přistupovali. Ve 40.min. po nakopnutém míči z poloviny hřiště postupoval záložník domácích skoro sám na Novotného, míč si pokopl, náš brankář vyběhl a skokem pod nohy netrefil míč, nýbrž  protihráče. Následně z pokutového kopu domácí s přehledem vyrovnali.
Do druhé půle jsme vstoupili s tím, že budeme hrát svoji hru. Hra byla vcelku vyrovnaná. V 10.min. druhého poločasu se dostal do dobré pozice Procházka, bohužel jeho zakončení bylo takové, jaké bylo. V další brankové příležitosti se ocitl Vybíral, ale s koncovkou naložil podobně jako Procházka. Do třetice opět Procházka promarnil další velmi slibnou šanci. Následovala řada nepřesnost na obou stranách, domácí si vytvořili dvě možnosti ke změně skóre až ke konci zápasu. V 92.min. nás zachránila branková konstrukce.
K dnešní kvalitě utkání svým výkonem rozhodně nepřispěli rozhodčí, a to na obou stranách. Dalším zklamáním utkání byl kapitán domácích Koplík, který zřejmě pod vidinou kapitánské pásky a velmi slabého výkonu soustředil své emoce pouze k hrubým faulům a diskuzi, vyzdvihl bych ale útočníka Blahu, který ač schytal spoustu ran, působil slušným fotbalovým dojmem. Z naší strany se určitě nejednalo o ideální výkon, který bychom v příštím domácím utkání s celkem Mikulova měli napravit a naplno bodovat.