FC MORAVSKÝ KRUMLOV – SOKOL TASOVICE 0:1 (0:1)

ŽK: Hlučil, Žák, Vošmera – Dítě M., Vomočil, Horáček, Mališka, Trmal

ČK: 79. Mališka

Mor. Krumlov: Bogner – Klodner, Horák, Hlučil, Vošmera – Žák, Machotka (46. Šeiner), Záviška, Laml (83. Březina), Procházka – Vybíral. Trenér: Bohumil Smrček

Tasovice: Trmal – Vomočil, Szajko, Mališka, Macháček – Pavlíček (90. Dítě P.), Veselý, Tůma, Horáček – Doležal (90. Harenčák), Dítě M. (88. Čop). Trenér: Karel Šíbl

Rozhodčí: Laštůvka – Holík, Pokorný. Diváků: 370

Utkání začalo svižně. Hned v 1. minutě poslal domácí Laml balon za obranu Žákovi, kterýObrazek sám před Trmalem zamířil vedle. Pár sekund nato se v gólové pozici ocitly Tasovice a v zakončení byly přesnější. Doležal vysunul na pravém kraji Pavlíčka, na něhož zapomněl Vošmera, a střela tasovického záložníka se skončila za zády Bognera - 0:1. Domácí dostali možnost vyrovnat už ve 4. minutě. Procházka zleva odcentroval a u vzdálenější tyče pálil z voleje Žák do Trmala. Za chvíli vystrašil Trmala z trestného kopu k levé tyči Záviška a ve 13. minutě se dostal ve vápně ke sražené střele Procházka, jehož rána šla mimo bránu. Po sympatickém vstupu do zápasu, kdy si šance vytvořil, ale přesto těsně prohrával, musel Mor. Krumlov čelit atakům Tasovic. V 19. minutě Horáčkův balon z rohového kopu zaplaval na břevno domácích. Ve 32. minutě otřásl z větší vzdálenosti levou tyčí Veselý a návazně dvě následné dorážky Marka Dítěte k pojišťovací brance také nevedly. Stejně tak ve 40. minutě dopadl i rychlý protiútok hostů, kdy si Pavlíček ve střední zóně vyměnil míč s Dítětem, ovšem Pavlíčkovu střelu odvrátil hokejovým rozštěpem na roh Bogner. Z této standardky si Vošmera málem dal vlastence, nakonec ale balon odklidil na další roh. Horáček z něho nacentroval k malému vápnu, kde se prosadil Dítě a rozvlnil síť. Avšak radost Dítěte a vůbec tasovických barev zarazil ostrým hvizdem sudí Laštůvka. Seznal, že hostující forvard si zahrál před Bognerem házenou, a udělil mu žlutou kartu za ruku.

Po přestávce se domácí opět snažili do Tasovic zakousnout, jenže recept na defenzívu Obrazekdirigovanou zametačem Szajkem nalézt nemohli. Až v 60. minutě Záviškův dalekonosný přímák z poloviny hřiště našel Šeinera, ale ten hlavičkoval těsně nad. V této fázi utkání se hra začala přiostřovat, kouskovala se a pohledných akcí bylo poskrovnu. V 68. minutě zahrával hostující Veselý zleva roh a střelu Mališky k pravé tyči Bogner výtečně vytáhl. Na druhé straně zase Šeiner rovnou z rohového kopu orazítkoval vzdálenější tyč. Deset minut před koncem uviděl za faul na Vybírala druhou žlutou kartu Mališka a domácím se naskytla početní výhoda.  V 85. minutě centroval zprava Klodner, Záviška se v pokutovém území opřel do míče prvním dotykem, a přestřelil. Poslední šanci ke srovnání měl Mor. Krumlov v 90. minutě. Na pravé straně opět centroval Klodner, avšak jeden z hlavičkujících domácích borců už na míč nedosáhl. Zkušené Tasovice, v jejichž základní sestavě nastoupilo devět třicátníků, si tak ze středečního okresního derby odvezly všechny body.

Bohumil Smrček (Mor. Krumlov): „Bylo to velice bojovné utkání, některé zákroky byly na hranici únosnosti. V prvním poločase jsme měli hodně otevřenou obranu a pouštěli jsme soupeře do hodně šancí. Naštěstí nás podržel brankář Bogner. Ve druhém poločase jsme si vytvořili víc příležitostí, ale neproměnili je. Myslím si, že jsme si za druhý poločas zasloužili remizovat.“

Karel Šíbl (Tasovice): „Jsem spokojený. V první půlce jsme po našem gólu neproměnili dvě vyložené šance a nakonec jsme se v závěru utkání trápili, kdy jsme měli štěstí. Kluky za výkon chválím, zápas odjezdili. Škoda jen vyloučeného Mališky. V Bohunicích místo něho bude hrát zřejmě Harenčák.“