FK Baník Ratíškovice – FC Moravský Krumlov 0:0

FCMK: Bogner – Klodner, Horák, Hlučil, Vošmera – Vlašín, Machotka (90.Matějka), Záviška(75.Kabelka), Březina, Procházka (67.Šeiner) – Vybíral

V sobotu jsme se střetli s dalším mužstvem bezprostředně ohroženým sestupem. Z tohoto důvodu jsme čekali těžký zápas, což se zejména ve druhém poločase projevilo. Po výhrách v Kyjově a v Lanžhotě jsme tentokrát nevyužili šance a remizovali 0:0. I když jsme domácí nepustili do šance, můžeme být vzhledem k vývoji zápasu v poslední půlhodině spokojeni. Ratíškovice doma na jaře porazily Židenice a Bavory a remizovaly s Rájcem. My jsme udrželi potřetí v řadě čisté konto a ohromným pozitivem je, že i „nervy na uzdě.  Hra v prvním poločase se odehrávala spíše mezi šestnáctkami. Domácí se dál nedokázali dostat, my jsme špatně řešili brejkové situace. Ve 40. minutě jsme přesto mohli jít do vedení, ale Vybíral svou velkou příležitost neproměnil. Začátek druhého poločasu vyšel lépe nám. V 50. minutě postupoval po ideální kolmici Vybírala sám na brankáře Březina, ale nastřelil jen brankáře. O pět minut později přestřelil ze sedmi metrů Záviška, opět nahrával Vybíral. V poslední půlhodině jsme se museli zaměřit na udržení výsledku. Domácí snad z osmi přímých kopů okolo vápna ohrozili Bognera jen jednou. Ten si ale dobrým zákrokem vychytal další nulu. Rozhodnout zápas mohli domácí v 89. minutě. Domácí zadák srazil centr z pravé strany jen těsně nad vlastní bránu. Vlastenec by byl správnou odměnou za snahu Ratěk.