ČAFC Brno Židenice - FC Moravský Krumlov  1 : 2  (1 : 1)

Branky : Mikšovský - Staněk, Vystrčil

FC Moravský Krumlov

Tauvinkl, Schwarz, Matějka, Houdek, Navrátil, Hladký V., Šabaka, Kabelka, Vystrčil, Staněk, Kotlán, – Kolegar, Fiala, Hybler,Čech

V neděli 1.11.2009 jsme sehráli svůj další mistrovský zápas v Brně-Židenicích. Náš výkon ovlivnilo hned několik aspektů. Autobus přijel na čas, ale jeho porucha ovlivnila posun odjezdu. Náhradní autobus byl přistaven jen o půl hodiny později. Místo 8:30 jsme odjížděli v 9:10. Za ohromnou pružnost patří firmě Autobusová doprava - Milan Vyžrálek  poděkování. Po příjezdu do Brna jsme ještě neměli vyhráno. Nikdo zde ještě nebyl a hledalo se hřiště, které je docela slušně schováno. Aby toho nebylo málo, tak začalo sněžit. Na rozcvičení jsme měli jen několik málo minut. Zápas začal o 18 minut později, než byl úřední začátek. Již po cestě do Brna jsme informovali pořadatele o našem zpoždění.

Zápas začal a v 3 minutě se hned krásnou střelou z 20m do šibenice prezentoval domácí Mikšovský 1:0. V té chvíli jsme si uvědomili, že už začal zápas. Kluci neměli co ztratit a začali domácím zatápět rychlými brejky. V 16 minutě šel sám na bránu Staněk, ale jak je již zvykem, první velkou šanci neproměnil. Z levé strany obhodil domácího brankáře, ale i bránu. O tři minuty později předvedl dobře načasovaný presing na středu hřiště Vystrčil. Vybojovaný míč stačil přesně odcentrovat z levé strany do velkého pokutového území na Staňka. Nyní se už náš útočník nemýlil a ze vzduchu usměrnil míč na bránu 1:1. Za zmínku stojí ještě žlutá karta našeho brankaře Tauvinkla,kdy hasil vyběhnutím nekoncentraci celé obrany. Obě mužstva se již ničím výjimečným do poločasu neprezentovala. Domácí jen občas zahrozili standardními situacemi.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem dát ještě nějakou branku a zvítězit. Hladkého V. vystřídal Fiala, který měl být jako trumf v průbojnosti. Naše snaha o vstřelení branky byla znatelnější. V 55 minutě šel opět středem hřiště Staněk, ale domácí stoper ještě zatáhl za brzdu a zastavil Staňka i za cenu žluté karty. Z následného trestného kopu Kabelky se míč odrazil do tyče. Odražený míč hlavou poslal Kotlán do břevna a opět odražený míč pálil Fiala do náruče brankaře. V 62 minutě již začala domácí obrana pod tlakem dělat chyby a po našich přesných přihrávkách do prázdné brány zakončil Vystrčil 1:2. Znovu jsme znejistěli a místo podržení míče, tak jsme míč asi 10 minut jen odkopávali. Nabádali jsme hráče o rychlejší přihrávku na volného hráče. Kluci se uklidnili a soupeř začal být nervózní. Vysunul ještě jednoho záložníka a hrál na tři útočící hráče. Potom jsme měli víc prostoru ve středu hřiště na kombinaci. V 78 minutě neudržel domácí obránce nervy na uzdě a po faulu ještě něco pikantního dodal. Hlavní rozhodčí se nerozpakoval a udělil mu hned červenou kartu. To se nám už líp na těžkém terénu držel míč pod kontrolou a i konečný výsledek 1:2. Pochvalu zaslouží všichni hráči, ale největší bojovnost předvedl Vystrčil. Žádný míč pro něj nebyl ztracen a má lví podíl na výsledku. Jeho bojovnost je příkladem i pro ostatní hráče. Náš příští soupeř je v sobotu 7.11.2009 Břeclav B. Pokud předvedeme stejný výkon, naše šance na body jsou vysoké.