MK  A - Sparta Brno 1:1 (1:0)

Střelci: Procházka

Sestava: Bogner, Vošmera, Hlučil, Horák, Klodner, Záviška, zelníček, Procházka, Laml, Vybíral, Anders

Střídali: Kabelka, Březina, Machotka, Šeiner, Žák, Černý

ObrazekZa krásného slunečného počasí jsme na perfektně připraveném trávníku přivítali v dohrávce 18. kola Spartu Brno. Hosté se představili jako technický tým, který se snažil hrát typický brněnský fotbal. Naši se snažili o podobnou hru, ale na našich kopačkách bylo více nepřesných přihrávek.
Začátek utkání se odehrával spíše mezi oběma šestnáctkami a příliš vzruchu v prvních 25 minutách nenabídl. Do poločasu jsme však byli svědky tří velkých šancí. Domácí měli dvě, hosté jednu. Nejdříve se ve 26. minutě ocitl sám před brankou hostí, po krásném Hlučilově pasu, Jirka Procházka, ale hostujícího brankáře neprostřelil. V 32. minutě mohlo udeřit na druhé straně, kdy hosté vyšachovali naši obranu. Hostující útočník postupoval sám na Michala Bognera, ale ten ho vynikajícím způsobem vychytal a střelu směřující do branky, levou nohou vykopl.O pět minut později se individuálně prosadil u brankové čáry Procházka, když obešel tři bránící hráče, zpětnou nahrávkou našel Zelníčka, který branku hostů minul jen o vlásek. Nakonec jsme se však dočkali. Po centru z pravé strany si naběhl do vápna opět Jirka Procházka a umístěnou hlavičkou k pravé tyčce nedal hostujícímu brankáři šanci 1:0.
Do druhého poločasu jsme vstoupili se snahou udržet příznivý výsledek posunout se tak v tabulce do horní poloviny tabulky. To se nám ale podařilo jen částečně.Vítězství jsme neudrželi, v tabulce jsme se posunuli na 7 místo.O vítězství jsme se však připravili sami, když jsme mezi 60. – 70. minutou neproměnili tři  velké šance. Nejdříve  se krásně uvolnil Tomáš Březina, z nadějné střelecké pozice však nesobecky našel Procházky, před kterým zývala již poloprázdná branka. V tomto momentě, již domácí fanoušci zvedali ruce nad hlavu, ale Jirka nastřelil jen hostujícího brankáře, který se výtečně stačil přesunout a zkazit nám  tak gólovou radost. Jak říkal Jirka po zápase „to nešlo nedat“. Vzápětí po standardní situaci přestřelil ze 6m branku hostí Tomáš Horák a vzápětí  předvedl totéž i Tomáš Březina.Potvrdilo se tak pravidlo „nedáš, dostaneš“. Hosté zahrávali v 85 .minutě od pomezní čáry přímý kop. Centrovaný míč doplachtil na hranici malého vápna, kde hostující hráč Fuxa hlavou vyrovnal na konečných 1:1. Nutno podotknout, že to byla výborně kopnutá standardní situace.
Závěrem bych chtěl pochválit v bráně Michala Bognera, který na svůj věk působil velmi jistě (žádný míč mu nevypadl). Pokud bude dál na sobě pracovat, může to být velice dobrý brankář. Také se mně líbilo, že se mužstvo snažilo hrát fotbal i když se ne vždy dařilo. Až se podaří zlepšit koncovku, kdy na vstřelení branky potřebujeme příliš šancí, tak věřím, že se posuneme i tabulce KP mezi nejlepší.