FC Moravský Krumlov - Městský SK Břeclav       2:4         (1:3)

Branky: Fiala, Matějka – Zámečník 2, Polášek, Kruták

ČK: Machovský (Břeclav B)

Novou sezonu jsme zahájili na domácím hřišti s mužstvem Městský SK Břeclav B, se kterým jsme se setkali i v přípravném utkání. Chtěli jsme navázat na předešlé výkony a zúročit poznatky z těchto zápasů. Na předzápasovém tréninku jsme se zaměřili na již známou dlouhou přihrávku za obranu.Kluci se na tréninku poctivě připravili po taktické i psychické stránce. Samozřejmě byli i upozorněni,aby nezapomněli na životosprávu. Bohužel při vstupu do kabin nebylo třeba ani žádných informací od paparazzi s fotkami.
 Zápas vzal od prvních minut do svých rukou soupeř a není se čemu divit.Ve 2. minutě jsme hledali levého útočníka.Ten však již oslavoval první úspěch 0:1. V 7. minutě to bylo již 0:2. Celé mužstvo i lavička zůstala  jako opařená.Soupeř nenakopával míče, ale kombinoval. Jako bychom zapomněli hrát fotbal a vrátili se do fotbalového myšlení přípravky. K soupeřovi jsme přistupovali až měl míč pod kontrolou, potom stačilo jednoduché obejití a přečíslení. Ani na reakci z lavičky nebyla od hráčů žádná odezva. V 25. min soupeř zvýšil na 0:3. Posléze si soupeř vzal oddych a poprvé zahrozil Kabelka z 20-ti metrů střelou nad bránu. Po průniku z pravé strany se dostal míč k Fialovi, který snížil na 1:3. I když soupeř dohrával o vykartovaného hráče v deseti, tak to nebylo znát a první poločas skončil 1:3.
Do druhého poločasu se udělala jedna změna -  Hyblera nahradil Schwarz (po nemoci). Byla vidět vůle po vstřelení kontaktního gólu, ale Fiala nedokázal do prázdné branky dostat míč razantněji. Na druhé straně přišel trest. Opět se soupeř prosadil po své levé straně a zvýšil na 1:4. Na hřiště ještě přišli postupně čerství Kolegar,Zoufalý a Hladký, odešli Švéda,Fiala a Navrátil. Soupeř také vystřídal a nám se podařilo už jen zkorigovat po hlavičkovém souboji Matějka – brankař Městský SK Břeclav B na konečných 2:4.

Sestava:Tauvinkl, Houdek, Hybler (46 Schwarz), Matějka, Navrátil (85 Hladký V.), Staněk, Kabelka, Šabaka (K), Švéda (70 Kolegar), Kotlán, Fiala (75 Zoufalý).

Mladší dorost vyhrál 6:1.