M l a d š í   ž á c i

Slatina - M.Krumlov  2:0

Sestava: Kohout, Drápal, Šedrla, Sláma, Bohunský, Čemerka, Tuza, Sobotka, Urbánek ( 43. Šiška ), Janda, Houdek

V 10. kole jsme odjeli na horkou půdu do Brna – Slatiny. Soupeř nastoupil v kompletní sestavě, což se rozhodně nedalo říct o nás. Z různých důvodů chyběli Hladký T., Ondráček M., Šlezinger M., Holátko J. Dan Šiška byl k dispozici po 14-ti denním výpadku, ale na to se nelze vymlouvat. Kluci tentokrát jako tým selhali a hlavně   p l a k a l   fotbal. Za celý zápas jsme si nedokázali pořádně přihrát, všechny míče jsme většinou nakopávali. Kloudné akce jak z naší, tak ze strany soupeře by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Útok byl jalový, střední záloha neexistovala a chyb se tentokrát nevyvarovala ani obrana. Jestli si někteří kluci mysleli, že když předcházejících 9 zápasů vyhráli nemůže se jim v tom desátém nic stát, tak si tentokrát sedli tvrdě na zadek. Ale pojďme k průběhu zápasu. V prvním poločase, který skončil 0:0 bylo na hřišti vidět velké množství osobních soubojů. Obě mužstva si vytvořila několik šancí, které však nedokázala využít. Největší z nich jsme si vypracovali ve 21. min., kdy jsme postupovali ve třech na dva soupeřovy obránce, ale Radim Houdek místo přihrávky na zcela volného spoluhráče se snažil prosadit opět individuálně a bylo po přečíslení. Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem hrát fotbal, ale bylo to jako bychom mluvili do zdi. Pokyny, které jsme si o přestávce řekli zůstali v kabině a kluci pokračovali v tom, co předváděli v prvním poločase. Ve 38. min. se po hrubce v naší obraně dokázal prosadit soupeř a křižnou přízemní střelou ze 14 metrů se ujal vedení 1:0. Za sedm minut jsme prohrávali již 2:0, to když se po další naší chybě dostal domácí útočník k míči v malém vápně. I tento nepříznivý stav se však dal změnit a šance na to rozhodně byly. Ve 48.min. poslal  Jakub Čemerka do samostatného úniku Radima Houdka, ale ten poslal míč kolem brankáře vedle branky. V 53 min. postupoval pro změnu na soupeřova brankáře sám Pavel Šedrla, ale trefil pouze tyč a tak jsme v letošní sezoně ztratili první body. Víc než porážka mě však mrzí předvedená hra našeho mužstva.
   Věřme, že si kluci srovnají vše v hlavě a uvědomí si, že fotbal je kolektivní sport kterým by se měli hlavně oni sami bavit. Jedna porážka v deseti zápasech nic neznamená a pokud se dokážeme poučit z chyb díky za ni.