16.kolo KP staršího dorostu:

FC MK – Slatina 2:1

Sestava: Eliáš,Svoboda,Houdek,Matějka,Jursa,Schwarz,Staněk, Machotka,Adamík,Černý,Frank

Střídali: Bogner,Fiala,Hladký,Kotlán,Navrátil

V sobotu 4.4.2009 hrál straší dorost svůj první domácí zápas se sousedem v tabulce Slatinou.Hrálo se na pískovém hřišti k velké nelibosti hostujícího týmu.Domácí hráči vlétli do zápasu jako uragán a chtěli tak odčinit výprask ze Sparty. 2. minuta a přímý kop Matějky s námahou vyráží brankář na roh, ten zahrává Staněk a osamocený Jursa hlavou z malého vápna otevírá skóre 1:0. Tlak domácích stále sílil a nebýt malého důrazu před brankou,mohli jsme ve 20. minutě vést alespoň 4:0. 21. minuta a daleký odkop Eliáše našel Adamíka, který odcentroval míč před branku a tam neobsazený útočník Černý z voleje míč napálil do branky 2:0. Hned po rozehře hostů a nakopnutém míči Eliáš špatně vyboxoval míč a dorážející hráč do prázdné branky snižuje na 2:1. Od té doby se hrál nelíbivý fotbal.Hosté nakopávali dlouhé míče na útočníky a hráli spíše na brejky.Domácí stále útočili,ale žádná výraznější šance se neujala a tak se odcházelo do kabin za stavu 2:1.

Druhá půle začala opět tlakem domácích,ale hra se postupem času začala obracet a hosté se snažili o vyrovnání.Největší příležitost měli poté co rozhodčí nařídil pokutový kop,ten však brankář Eliáš vyrazil a po následném závaru před brankou obránci odkopli míč do bezpečí.V 88. minutě nás oslabil hráč Machotka,který zbytečně zezadu fauloval hostujícího útočníka a viděl červenou kartu.Následný přímý kop Eliáš zlikvidoval a podržel svůj tým.Tím také odčinil chybu z prvního poločasu.Konec zápasu jsme již ubránili.Poté, co  rozhodčí odpískal konec zápasu, si všichni jistě oddechli a byli 100% spokojeni s výhrou ne už však s předvedenou hrou,na které je potřeba stále co  zlepšovat.Příští kolo zajíždíme do Boskovic,od kterých jsme minulou sezónu dostali výprask 8:1 a máme jim proto co oplácet.