Jdi na obsah Jdi na menu

FC Moravský Krumlov – SK Olympia Ráječko 1:0 (0:0)

Branka: 46. Záviška

Diváků: 210

FCMK: Bogner – Klodner, Horák, Hlučil, Vošmera – Procházka, Zelníček, Záviška, Šeiner (90. Anders), Vlašín (70. Březina) – Vybíral (80. Laml)

 Ráječko: Dědeček - Maška, Bartoš, Beneš, Španěl, Sehnal V., Karásek, Štrajt, Karaffa, Šenk, Koutný

V neděli se utkal třetí tým tabulky s jedenáctým.  Dění na hřišti však postavení v tabulce Obrazekneodpovídalo. Na velmi těžkém terénu jsme sehráli nejhorší zápas na domácím trávníku od příchodu trenéra Smrčka. Každý zápas se ovšem nepovede a o to potěšující je fakt, že jsme dokázali i přes nevydařený výkon vybojovat vítězství. Na něm měl největší podíl vynikající Bogner, který nás v zápase několikrát podržel. Završili jsme tak povedený víkend krumlovských barev, neboť všechny naše oddíly zvítězily.

Hosté z Ráječka vstoupili do utkání velmi aktivně. Dobře kombinovali a rychlost jejich hráčů nám dělala problémy. My jsme se chovali jako dobří hostitelé. Hráčům Ráječka jsme nechávali příliš prostoru, naše hra byla příliš roztažená, čehož hosté dokázali využít a vytvářeli si dobré střelecké i brankové příležitosti.  V 5. minutě nedokázal Starý ve skluzu trefit odkrytou bránu, o tři minuty později přišla další nevyužitá šance Ráječka. Nám se nedařila kombinace, míč byl častěji ve vzduchu než na zemi, s čímž neměli urostlí obránci hostů problémy. Asi od 30. minuty se naše hra zlepšila. Za celý první poločas jsme však Dědečka v bráně hostů neohrozili. Za zmínku stojí jen dvě střely Šeinera, které se ovšem nevešly mezi tři tyče. V naší největší šanci neuspěl po standardní situaci Zelníček, který přeskočil brankáře, ale nedokázal usměrnit míč do branky.

V 46. minutě jsme poprvé a naposledy trefili bránu a hned z toho byl gól. To Záviška podle hesla „Když nevíš co s balónem, vystřel překvapil střelou z 22 metrů Dědečka, a jak se později ukázalo, rozhodl zápas. Hosté si stejně jako v prvním poločase vypracovali několik šancí, které ovšem Bogner pochytal, a tak jsme si připsali další tři body a udrželi třetí místo v tabulce.  SK Olympia Ráječko se ukázalo jako jeden z nejlepších mužstev, se kterými jsme se dosud utkali a pokud začne střílet branky půjde jistě tabulkou nahoru.  Doufejme, že jsme si slabší výkon vybrali v nedělním zápase a vrátíme se ke hře, díky které atakujeme čelo tabulky.

                                                                                                               TL