PODZIM 08

1.SC Znojmo „B“ –  FC MK  2:0   (1:0)

Sestava : Eliáš-Schwarz, Matějka, Houdek, Jursa-Kabelka, Svoboda, Staněk, Adamík-Fiala, Sobotka

Střídali : Švéda, Kopeček

V neděli 2. listopadu jsme vyrazili do okresního města, abychom se zde utkali o další mistrovské body s místním 1.SC. Souboj týmů ze středu tabulky byl pikantní zejména pro 3 hráče - stopera Matějky s útočníkem Sobotkou, kteří tu ještě nedávno působili, na naší straně. Za domácí pak nastoupil krumlovský odchovanec Černý.
   Znojemští, posílení o několik druholigovým borců prvního týmu, nenechali od počátku nikoho na pochybách, kdo že je tu doma. Se značně ofenzivní taktikou nás v první půli převyšovali a ve 28. minutě se po špatné domluvě našeho stopera s brankářem dočkali vedoucího gólu.
Do druhé poloviny jsme nastoupili daleko více nažhaveni a odhodláni poprat se o body. V 60. minutě Fiala svou tutovku ještě neproměnil, zvrat v utkání tak měla přinést o 2 minuty později nařízená penalta za hraní rukou domácího hráče v pokutovém území. Kabelka však netrefil míč podle svých představ a domácí brankář míč vykopl. Prakticky z protiútoku naopak domácí přidali po rohovém kopu druhou branku, což nám definitivně podlomilo nohy.
   Hráči si za bojovný výkon především ve druhé půli zasloužili alespoň bod. Po zápase ve Slatině to byl náš nejlepší výkon na hostujícím hřišti. Stejně jako v Brně nám ani teď bohužel nepřálo štěstí.

FC MK – Rousínov   1:1 (1:1)

Střelec : Adamík

ČK : Sobotka

Sestava : Eliáš - Schwarz, Matějka, Svoboda, Jursa – Šabaka, Staněk, Kabelka, Adamík – Fiala, Sobotka

Střídal : Švéda

V posledním podzimním domácím zápase jsme přivítali celek Rousínova. Hosté, k nám přijeli s vědomím, že po remíze se Spartou Brno ze druhého kola jsme na domácím hřišti další body neztratili. A protože sami se krčí až na dvanáctém místě tabulky, papírový favorit utkání byl jasný. Samotný zápas však ukázal, že ne vždy se můžeme spolehnout na statistiky.
   Ačkoliv jsme utkání začali náporem a od úvodních minut jsme se tlačili do zakončení, byli to překvapivě hosté, kteří se radovali jako první. Ve 14. minutě totiž naše obrana trestuhodně nechala projít hostující útočníka až do vápna, který střelou z úhlu překonal Eliáše a poslal tak svůj tým z ojedinělé akce do vedení. Rychlá branka nás naštěstí nezaskočila, naopak i nadále jsme byli mnohem nebezpečnější než soupeř a po několika zahozených vyložených šancích jsme se ve 30. minutě přeci jen mohli radovat z vyrovnání. Po pěkné akci několika přihrávek z první se Fiala řítil sám na brankáře. Ten sice jeho střelu vyrazil, leč pouze na hlavu dobíhajícího Adamíka, který míč bez problému uklidil do sítě. A protože my jsme další šance, ani ty nejvyloženější, nevyužili a hosté se k ničemu nedostali, šlo se do kabin za nerozhodnutého stavu. Právě zahozené šance nás nakonec stály lepší výsledek.
Druhá půle byla totiž mnohem vyrovnanější a co se brankových příležitostí týče také klidnější. Za zmínku stojí střela Staňka do tyče v 50. minutě a o několik minut později neproměněný samostatný únik hostujícího útočníka, který nedokázal tváří v tvář Eliášovi zamířit mezi 3 tyče. A protože změnu skóre nepřineslo ani dvojí vyloučení (obě naprosto zbytečná a hloupá), po jednom na každé straně, týmy si body rozdělily.

Veselí nad Moravou – MK D st.   1:0 (0:0)

Sestava : Eliáš-Schwarz,Houdek,Matějka,Jursa-Šabaka,Svoboda,Kabelka,Adamík-Fiala,Sobotka

Střídali : Staněk, Kotlán, Švéda

Zápas se sousedem v tabulce nepřinesl mnoho zajímavých brankových příležitostí. Na těžkém terénu náhradního hřiště diváci sledovali vyrovnané utkání, které rozhodla jedna branka. Hostující tým si v první půli vypracoval jedinou šanci, Sobotka však nedokázal ideálně obejít posledního beka domácích a k zakončení se nedostal. A protože si na druhé straně Eliáš počínal opět skvěle, šlo se do kabin bez branek.
Zlepšení naší hry nepřineslo ani vysunutí Kabelky na hrot po změně stran, a tak přišel v 60. minutě trest – domácí útočník nadvakrát překonal Eliáše z evidentního ofsajdu – 1:0. O několik minut později nás navíc oslabil stoper Houdek, který zastavil unikajícího útočníka jen za cenu červené karty. A když si se svými příležitostmi nedokázali poradit Kabelka a znovu Sobotka, bylo jasné, že si na naše první body z venku budeme muset počkat nejméně do 13. kola, což jistě není lichotivá skutečnost.
   Ráz utkání nastolil hlavní rozhodčí, který od úvodních minut mohutně tlačil domácí ke třem bodům. Nutno však dodat, že nikdo (snad vyjma Eliáše) nezahrál optimálně. Za takový výkon se body neberou.