Jdi na obsah Jdi na menu

Áčko dovezlo tři body z Kyjova

 

Kyjov - MK 0 : 1 (0 : 0)

72.min. Zelníček PK

Rozhodčí: Slanina - Janíček - Krchňák

Delegát : Stejskal

K prvnímu jernímu utkání na stadión velmi ambiciózního týmu FC Kyjov 1919 jsme odjížděli s velkým respektem a pokorou.

Kyjovští se netají cílem,kterým je jedině postup do divize,takže naši hráči se připravovali555333_1985950864374_1711375160_981811_222731162_n.jpg na velmi těžké utkání a chtěli svému soupeři co nejvíce ztížit cestu ke třem bodům,o jejichž zisku v Kyjově nikdo nepochyboval. První půle probíhala za mírné územní převahy domácích,před výborně chytajícím Bognerem nám však bylo úzko vlastně jen dvakrát,jednou dobře zasáhl Danek Vošmera a při největší šanci domácích jejich hráč přestřelil naši branku. Na druhé straně jsme již skoro křičeli "góóól " při dalekonosné střele Petra Schwarze, která jen těsně minula branku.

Druhá půlka pokračovala v podobném duchu,útoky domácích nebyly dotaženy do finální fáze a tak s ubíhajícím časem jsme se i my začali osmělovat. S končící 70.minutou vybojoval Zelníček tutovku pro Karla Pelikána, ten však koncovku nezvládl. Vzápětí přišli na hrací plochu střídající Čepera a Březina, naše hra dopředu se více rozhýbala a přišla rozhodující 72.minuta. Do šance se dostal Březina, byl podražen a rozhodčímu nezbylo nic, než ukázat na penaltu. Lukáš Zelníček zachoval chladnou hlavu a míč poslal k opačné tyči, než reagoval gólman. Ve zbývajícím čase domácí znervózněli a snažili se naši obranu překonat dlouhými nakopávanými míči,tato hra nám vyhovovala a tyto nákopy posbírali naši zadáci neno brankář Bogner. Naopak my jsme se dostali do několika přečíslení,avšak k dotažení do úspěšného konce již chyběly síly. Naši hráči zaslouží pochvalu za nezměrnou bojovnost a perfektní dodržení stanovené taktiky.

Domácí porážku těžko nesli, objektivní diváci však vesměs uznali, že naše vítězství bylo zasloužené. V sobotu hrajeme opět venku, zajíždíme na hřiště opět velmi dobrého mužstva - Bzence.

 

P.K.