FC Kuřim - FC Moravský Krumlov 1:2 (0:0)

Branky: 61. (PK) Hanus - 48. Sobotka, 83. Čepera

Rozhodčí: Urbánek - Hadáček, Pernica. Diváků: 100

Kuřim: Kučera - Hovhannisjan, Kozumplík (69. Babák), Stříž, Peřina - Hanus - Skoumal, Losenický, Hudec (65. Šenkýř) - Bílý, Janda

Moravský Krumlov: Bogner - Svoboda, Zelníček, Matějka, Jursa - Březina, Machotka, Kabelka, Kleibl - Sobotka (90. Žák), Čepera (90. Laml)

Moravský Krumlov si vzal zpátky body, které ztratil v úvodním domácím zápase s Rousínovem. Ve druhém kole krajského přeboru si odvezl výhru 2:1 z Kuřimi. Střetnutí tradičních soupeřů rozhodl v 83. minutě Čepera, jemuž načechral míč na úspěšnou hlavičku Kleibl.

Jakou teď mají kluby vzájemnou bilanci v krajském přeboru?

Zápasů: 15, 2x vyhrála Kuřim, 7x utkání skončilo remízou, 6x vyhrál Moravský Krumlov

Kuřim sice měla po většinu utkání územní převahu, míč víc na kopačkách, hostující obrana - znovu dirigovaná zkušeným Zelníčkem - jim toho však příliš nedovolila.Až do 37. minuty počítali šance a nebezpečné momenty před brankou jenom hosté. V 11. minutě předvedl pokus alá Pavel Horváth Machotka - všiml si, že gólman Kučera stojí daleko před čarou a z poloviny hřiště vyslal pokus, jenž skončil jenom těsně nad břevnem. Úžasná myšlenka! V 23. minutě zahrával Matějka standardku z 22 metrů a jeho pokus vyhlavičkovával před brankovou čarou Janda. A za další tři minuty znovu Matějka. Po rohovém kopu Kleibla hlavičkoval z osmi metrů úplně sám, loženku ale neproměnil a zamířil mimo.Na ofenzivní trápení svých spoluhráčů se snad nemohl dívat střední obránce Stříž a v 37. minutě založil první vážnější šanci domácích. Po jeho průniku a uvolnění Hovhannisjana zůstal před brankou volný Janda, jeho gólovku stačila hostující obrana na poslední chvíli zablokovat. Těsně před pauzou pak Janda nezužitkoval ani parádní Skoumalův centr a v největší šanci první půle nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče.Vítr z plachet vzala Kuřimi hned na začátku druhé půle hrubice stopera Kozumplíka. Ten netrefil zpětnou přihrávku a do samostatného úniku pustil Sobotku. Nejmladší hráč na trávníků (ročník narození 1996) si poradil zkušeně - ze šestnáctky trefil přesně k levé tyči a mohl se radovat z premiérové trefy v mužském přeboru. A pro hosty mohlo být ještě lépe. V 58. minutě se za obranu dostal Čepera a zpoza šestnáctky pálil těsně vedle.Zaskočené domácí dostal do hry v 61. minutě faul v šestnáctce. Zelníček poslal k zemi Bílého a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Hanus. Pak hosté ustáli i nebezpečné průniky Skoumala po levé a střídajícího Šenkýře po pravé straně. A také další střet Bílého se Zelníčkem v šestnáctce, po kterém žádali domácí druhou penaltu. Místo toho z protiútoku inkasovali. Kleiblův nadýchaný centr uklidil za záda bezmocného Kučery Čepera. V nervózním závěru přečkal Krumlov dobrou možnost Losenického, který ze šestnáctky vysoko přestřelil, a odvezl si všechny body.