Áčko začalo sezónu vítězstvím nad Kyjovem

FC Moravský Krumlov - FC Kyjov 1919 2:0 (1:0)
44. Čepera, 75. Staněk
ŽK: 43. Zelníček - 62. Macek, Rozhodčí: Novák - Král, Hrůza. Diváků: 250
Moravský Krumlov: Bogner - Klodner, Hlučil, Horák, Matějka - Machotka, Staněk (90. Řezáč), Zelníček, Březina (58. Vystrčil), Anders - Čepera (87. Pelikán)
Kyjov: Štěpán - Bartoň, Rezek, Horňák, Červinek - Malůšek (73. Možíš), Macek, Hesek, Maruška (46. Huška) - Přikryl, Zýbal (61. Kučera)

Kyjovu se na Moravský Krumlov nedaří. V úvodním kole krajského přeboru prohrál na "Střelnici" 0:2 a z devíti vzájemných zápasech v KP s ním má bilanci 1 - 4 - 4. O osudu utkání rozhodly dvě chyby v rozehrávce, které vystihl Zelníček a finálními přihrávkami vyzval ke skórování Čeperu a Staňka.

Domácím v duelu chyběl Procházka, hostující trenér Chaloupka se zase musel obejít bez trojice Víšek, Ančic, Ondráš. Moravský Krumlov nastoupil do utkání s velkým respektem a Kyjov si vytvořil územní převahu. Z ní ale vytěžil jen standardní situace, které v pohodě odvracela domácí obrana. Žluto-modří, hrající na jediného útočníka Čeperu, podnikali nebezpečné brejky. Jeden v sedmé minutě začal průnikem středem hřiště Březina, poslal na pravou stranu Machotku, jehož centr našel Čeperu, který ve velké šanci hlavičkoval ze tří metrů nad.

V 22. minutě napřáhl z dobrých třiceti metrů Matějka a jeho tečovaný pokus skončil těsně vedle pravé tyče. Jinak se ale po většinu první půle diváci nudili. Zajímavé situace přišly až těsně před poločasem. Nejprve po první kyjovské křídelní akci odcentroval Červinek a Maruška střílel těsně vedle a poté vystihl Zýbal malou domů domácích zadáků a šel do souboje s Bognerem, který vyhrál a skóroval do opuštěné branky. V souboji s domácím brankářem si ale pomohl šlapákem, proto nemohla být vstřelená branka uznána. V poslední minutě první půle vyrobil hrubici při rozehrávce na levém křídle Maruška, míče se zmocnil Zelníček a přesným centrem našel Čeperu, který se trefil ve výskoku nohou přesně k tyči - 1:0.

Ve druhé půli se Kyjov zlepšil. Několikrát se v nebezpečném náběhu za obranou objevil Zýbal, ale bezprostřednímu ohrožení branky se nedostal. V 61. minutě musel jednadvacetiletý forvard kvůli tržné ráně na hlavě střídat. V 66. minutě mohli hosté srovnat. Po trestném kopu Macka z třiadvaceti metrů podržel domácí Bogner, který se vymrštil proti střele k pravé tyči.

Čtvrt hodiny před koncem domácí zvýraznili své vedení. Výborně atakující Zelníček získal míč na polovině hřiště a v přečíslení čtyř na dva přihrál Staňkovi, jenž zakončil ze šestnácti metrů přesně k pravé tyči - 2:0. Kyjov se mohl ještě vrátit do hry. V 77. minutě měl obrovskou smůlu, když Kučera nastřelil z přímého kopu břevno a dorážející Červinek hlavou pro změnu tyč. Při hře vabank už si hosté žádnou šanci nevypracovali, naopak ještě mohli inkasovat. Jenomže Staněk ani Vystrčil otevřenosti kyjovské obrany nevyužili. A tak Moravský Krumlov porazil Kyjov 2:0.