Bezbranková remíza Áčka s Rájcem

30. 5. 2011

MK A – Rájec Jestřebí 0:0

Sestava: Elis – Klodner, Horák, Záviška, Matějka(46. Anders) – Machotka, Zelníček, Hlučil, Staněk, Procházka – Čepera(72. Březina)

V předposledním domácím zápase jsme hostili dosud nejlepší tým jara, navíc Rájec v jarní části soutěže inkasoval pouze dvě branky! Předpokládali jsme, že moc šancí asi nebude a  chtěli jsme se vyvarovat faulů kolem velkého vápna, aby měl hostující Macík co nejméně příležitostí ke vstřelení gólu. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, s čímž měli hosté problémy a rychle sbírali žluté karty. Již v 11. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Krempaský. Nabízela se nám dlouhá přesilovka. Jako už mnohokrát se ukázalo, že výhoda jednoho muže nemusí být rozhodující a že proti zformované obraně má většina mužstev problém se prosadit. I když jsme několikrát ohrozili hostujícího brankáře a při Záviškově střele neinkasoval jen se štěstím, do vyložených šancí jsme se nedostávali. Navíc jsme často zbytečně nakopávali, což byla voda na mlýn hostujících stoperů. Hra hostů se smrskla na jediné. Míč odevzdali Ostrému, který několikrát přešel přes celý střed hřiště. Zastavit jsme jej dokázali jen za pomocí faulů, bohužel až v nebezpečné blízkosti Elisovi branky. Macík měl několik možností přesvědčit nás o své schopnosti kopat trestné kopy. Jednou vyhlavičkoval z branky míč Procházka, podruhé nás podržel Elis. Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem víc útočit po stranách a déle držet míč na našich kopačkách. Na hřiště přišel ofenzivně laděný Anders. Naše záměry vzaly za své po vyloučení Horáka v 55. minutě, který zastavil další průnik Ostrého jen za cenu žluté karty a protože již jednu inkasoval v první půli, musel pod sprchy. I nadále jsme byli aktivnější, ale naše snaha ke gólu nevedla. Rájec ve druhé půli hrozil jen ze standartek a když další Macíkův trestňák vytáhl Elis z pod břevna skončil zápas remízou 0:0. Již ve středu předehráváme v 17.30 hod poslední kolo se znojemským béčkem.