23. 7. 2012

FC Moravský Krumlov – Sokol Tasovice 4:2

Branky: 43.Řezáč, 55.Machotka (pen), 60. Anders, 70. Pelikán (pen)
Sestava: Bogner – Klodner, Horák, Hlučil, Vošmera – Staněk , Zelníček, Machotka, Kůra, Adamík – Pelikán.  Střídali Březina, Anders, Řezáč, Čepera.
Zajímavou prověrkou mělo být utkání s divizními  Tasovicemi. Bohužel přijeli hosté prakticky s B týmem, který postoupil do 1.A třídy. Tasovice hráli o den později předkolo Poháru České pošty v Bystrci (vypadly na penalty), a tak logicky šetřily hráče na tento zápas.
Naše vítězství se nerodilo lehce. Zejména v prvním poločase nám Tasovice dělaly problémy a naše hra se zlepšila až po několika střídáních a změnou v rozestavení. Byly to hosté, kdo od začátku trochu překvapivě diktovali tempo hry. Po první šanci v 8. minutě, kterou ještě Tasovice nevyužily,  jsme inkasovali v 10. minutě. Naší hře chyběl větší pohyb i přesnost. Zlepšení přišlo až s příchodem Řezáče a Čepery v 30. minutě a s hrou na dva útočníky. V 43. minutě udržel Zelníček míč proti přesile několika protihráčů, přistrčil míč Řezáčovi, který potvrdil své střelecké schopnosti a přízemní střelou srovnal na 1:1. Těsně před koncem prvního poločasu nastřelil Čepera tyč.
Ve druhé půli se naše hra zlepšila. Daleko častěji jsme drželi míč a brankové vyjádření na sebe nenechalo dlouho čekat. V 55. minutě vysunul Čepera do vyložené šance Staňka, kterého zastavil nedovoleným zákrokem hostující obránce v pokutovém území. Penalta! Machotka nedal gólmanovi šanci, 2:1. V 60. minutě se krásně uvolnil velmi aktivní Čepera a postupoval sám na bránu. Jeho střelu stačil brankář jen ztlumit,  a tak míč  který by se pravděpodobně zastavil před brankovou čárou doklepl do prázdné branky Anders. V 70. Minutě zastavila průnik Zelníčka hostující obrana opět faulem ve velkém vápně. Druhou penaltu proměnil s jistotou Pelikán. Hostům se podařilo snížit na 4:2 v 75. minutě po standardní situaci.