Dorost vítězem zimního turnaje v Mikulově

Od 12.2. – do 11.3 2012 se se poprvé dorost FC M.K. zúčastnil zimního turnaje na umělé trávě v Mikulově. Do jednotlivých zápasů naskočilo celkem 16 hráčů. Mužstvo bylo tvořeno z 90% hráči mladšího dorostu. V turnaji jsme sehráli celem 6 zápasů, z toho 5 v základní části, kdy se hrálo systémem každý s každým a zápas o umístění. Po základní části jsme skončili na prvním místě s 10 body za 3 vítězství, 1 remízu a 1 porážku. Jediná porážka přišla hned v úvodním zápase s mužstvem z Křepic poměrem 0:1. Následovalo vítězství s Novosedly 2:1, vítězství s Valticemi 3:1, remíza s Mikulovem 2:2 a vítězství na d Velkými Pavlovicemi 1:0. Náš soupeř pro finále vzešel z minitabulky čtyř mužstev, které získaly 7 bodů a stalo se jím mužstvo z Křepic. Došlo tak k opakování souboje z prvního kola.

I ve finále se soupeř ujal vedení, když po špatném výkopu našeho brankáře využil brejku a stav byl 0:1. Kluci ale přidali na rychlosti a za pět minut, po krásné akci z levé strany a centru Radima Houdka, se prosadil hlavou Mara Ondráček – 1:1. Ve druhé půli jsme soupeře jasně přehrávali, ale opět se projevila naše neschopnost proměňovat i ty nejjasnější šance. A bylo jich opravdu požehnaně. Na šance se však nehraje, a proto skončil zápas v poměru 1:1.

O vítězi musely rozhodnout penalty, které jsme nakonec zvládly v poměru 3:2. Úspěšnými exekutory byli: Daniel Koník, Jakub Čemerka  a Martin Novák. V bráně vše jistil dvěma chycenými penaltami Tomáš Čech.