FC MK - Rajhrad

Dne 25.8 jsme nastoupili proti Rajhradu, který se nacházel v horních patrech naší tabulky a s dosavadní neporazitelností přijel tuto pozici do MK obhájit. K zápasu ať už z důvodu zdravotního, trestu či dovolených nemohli naskočit Tomáš Thiel,Lukáš Zelníček, Tomáš Březina, Jiří Čepera, Petr Schwarz, Tomáš Kleibl.  Pro nás to byla neočekávaná výzva a nastoupili jsme v obměněném kádru, kdy dostali příležitost předvést své schopnosti hráči, kteří pravidelně tvoří širší kádr A- mužstva či nastupují za B-tým. Již od začátku zápasu jsme se snažili držet míč a hrát kombinačně, vyvarovat se chyb, které jsme napáchaly v Kuřimi. Zpočátku jsme si nevytvořili žádné vyložené šance, spíše se hrálo ve středu pole, kde jsme se snažili vytvořit územní převahu. Problémy nám dělala pohyblivost hostujících středových hráčů, kteří dobře hledali volné prostory a vznikala tak okénka v naší defenzivě. První gólová šance přišla po centru z levé strany, kdy na centr naskočil Anders a rybičkou ohrozil hostujícího brankáře. Dále velmi aktivní Jurza se po svém výletu dostal ke střele , která měla gólové parametry, jenže mířila pouze vedle. V prvním poločase jsme si pak už jen vytvořili tlak na soupeřovi půli díky rohovým kopům, ale žádná větší šance z toho nevznikla. Do druhé půle jsme nastoupili s cílem nedostat branku a jednu či dvě vstřelit. Pár minut po začátku první půle se do 100% gólové šance dostal Řezáč, který byl sám před brankářem a svou šanci posunout domácí tým do vedení zahodil.  Tato šance nás nakopla k větší aktivitě, byli jsme lepší ve středu pole, soupeře jsme dostali pod tlak, snažili jsme se hru přenášet zleva doprava a dát prostor krajním záložníkům , kteří měli za úkol dostat míč do pokutového území. Rajhrad nás zlobil jen z rychlých brejků, kde na hrotu působil rychlonohý a technicky zdatný útočník.  Naše hra se oproti Kuřimi zlepšila. Do konce zápasu si již žádný z týmu větší šanci nevytvořil a tak zápas skončil zaslouženou remízou 0:0.  Chtěl bych vyzdvihnout výkony Jurzy, Kabelky, Čecha T. kteří naskočily do zápasu a s bravurou ho zvládly na jedničku. Doufám, že do příštího zápasu si vezmeme opět k srdci pokyny, které jsme si řekli v kabině a proměníme další mistrovské utkání k první podzimní výhře. Dne 31.8 zajíždíme na hřiště Rousínova.