Jdi na obsah Jdi na menu

Hodnocení jara B týmu

9. 7. 2018

Do jarní části jsme vstupovali s cílem pokračovat v zabudování dorostenců, vyhnout se bojům o záchranu a hlavně, určitým způsobem mužstvo stabilizovat. Výše uvedené se nám v podstatě podařilo.

Čekal nás těžký los. Jen 5 utkání doma a 8 venku. S mužstvy ze spodní části tabulky jsme hráli venku a navíc jsme na podzim právě s těmito soupeři nedokázali vyhrávat. Doma nás naopak čekala téměř celá špička soutěže. Do 13-ti zápasů zasáhlo celkem 26 hráčů, 12 z nich bylo dorostenců, z toho 5 ještě v dorostenecké kategorii pokračují.

 Jádro týmu tvořili Vošmera, Klodner, Anders a Schwarz. Na ně se nabalili kluci ročníků 96 -  Koník, Číhal, Kohout a 97 - Sláma, Bohunský, zbytek byl již doplněn dorostenci. Jaro jsme odehráli s bilancí 3-7-3. Herně jsme propadli pouze v zápase v Tuřanech, kde jsme prohráli 5:0. Zbylé dvě prohry byly smolné, kdy jsme určitě nebyli horší, ale doplatili jsme na nízkou produktivitu. Ta nás ostatně trápila celé jaro. Nejlepší zápas jsme sehráli doma s Blížkovicemi, které jsme ve velmi mladé sestavě přehráli 3:1. Celé jaro jsme zápasili s nevyrovnanými výkony. Zejména v zápasech venku nás v poločasech provázely výkyvy a často jsme nedokázali dobře rozehrané zápasy dovést ke třem bodům. V Jundrově i Mikulovicích jsme inkasovali v posledních minutách ze standardek. Když jsme přestali kombinovat a začali nakopávat, měli jsme s fyzicky vyspělejšími soupeři problémy.

Naše působení v 1.B. třídě musíme hodnotit pozitivně. Pro další vývoj mladých hráčů je krajská soutěž daleko přínosnější než okresní přebor, kde bychom asi hráli opět na špici tabulky, ale rychlostí a tvrdostí je znatelně na nižší úrovni.

Kluci z dorostu dokázali (někteří i sami sobě), že můžou B třídu hrát. Je však potřeba pokračovat v nastavené cestě a zmírnit nevyrovnanosti ve hře, která k mládí patří. S nabranými zkušenostmi na ně budou nároky větší.

 Touto cestou bych chtěl ocenit trenéry dorostu Martina Žáka a Tomáše Horáka, bez jejichž spolupráce bychom nemohli fungovat. Hráčům bych chtěl poděkovat za přístup po celé jaro.

Tomáš Laml