Jdi na obsah Jdi na menu

Kuřim - FC Moravský krumlov

 Dne 28.8 jsme odjížděli na mistrovský zápas do Kuřimi s cílem navázat na výkon, který jsme předvedli v Bzenci. Obejít jsme se museli bez vykartovaného Lukáše Zelníčka a Tomáše Březiny, kterého zužovaly zdravotní problémy. Naším úkolem bylo na hřišti Kuřimi bodovat a to se nám nepodařilo. Do zápasu jsme vstoupili nekoncentrovaně se spoustou chyb v rozehrávce. Hra obou týmu byla místy křečovitá bez sebemenších náznaků akcí.  Klíčové pro náš neúspěch bylo špatné obsazování hráčů, kterého dokázali domácí při rohovém kopu využít, kdy na přední tyč si naběhl domácí hráč a v klidu bez sebemenšího ataku dokázal hlavou skórovat. A skóre se poprvé změnilo na 1:0 pro domácí. Branka domácích nás neprobudila a my jsme stále ztrácely míče, přechod do útočné fáze se nám nedařil. Světlým okamžikem byla hlavička Čepery, kdy po centru z levé strany trefil tyč. O několik minut později, přišel ostrý faul na Čepery, který musel odejít ze hřiště s těžkým výronem.  Naše nedůslednost a chybování v rozehrávce nás dovedla k trestu číslo dvě, kdy po zaváhání našeho krajního obránce se k míči dostal na vápně domácí útočník a v poklidu obstřelil našeho golmana. V první půli jsme mohli odcházet i s horším skórem než 2:0, ale v těžkých situacích je v náš prospěch dokázal vyřešit náš brankáš Tomáš Thiel. To byla tečka za první půlí. Po výměně stran a názorů v kabině se naše hra zlepšila. Zlepšená kombinační hra našich středových hráčů začala dostávat domácí pod tlak, ale žádný z rohových kopů, či brejků jsme nedokázali dotáhnout ke kontaktnímu gólu. Za zmínku stojí pěkná rána Petra Schwarze, který z 25 metrů orazítkoval břevno.  Třetí branka padla po našem rohovém kopu. Naši hráči stáli v soupeřovým vápně, míč se odrazil k našemu stoperovi, kterého soupeř nedovoleně atakoval. Benevolence rozhodčího, který zákrok pustil, vedlo k rychlému brejku, kdy naši hráči se nedokázali v dostatečném počtu vrátit. Domací šli díky tomu do přečíslení a centrem z levé strany, míč prošel celým vápnem až na nabíhajícího hráče z druhé vlny, který přízemní ranou zvyšoval na 3:0.

 

kurim2.jpg