16. 5. 2018

MK B – TJ Sokol Blížkovice 3:1

Branky: 40.Číhal, 47.Kocanda, 66. Lichý

Bogner – Sláma, Klodner, Vošmera (35. Čaněk), Žitka – Zimmermann, Koník, Anders (79.Schwarz), Číhal – Lichý (66.Smékal), Kocanda J. (68.Rozmahel)

Proti zápasu v Jundrově jsme nastoupili s novým útočným duem, dorostenci Lichým a Kocandou. Chybějícího Kohouta nahradil v brance Michal Bogner. Blížkovice v minulém kole porazily vedoucí Slovan Brno vysokým rozdílem a přijely na naše hřiště potvrdit formu druhého mužstva jara. My jsme chtěli navázat na povedený druhý poločas z Jundrova a favorita potrápit aktivní hrou. Začali jsme dobře a Blížkovice k ničemu nepouštěli, ve velké šanci nedokázal Koník dostat míč do prázdné brány. Hosté mohli jít do vedení po našich dvou laciných ztrátách, kdy nás podržel Bogner a dal nám tak šanci zápas vyhrát. V 35. minutě musel nuceně střídat jeden z našich pilířů, Vošmera. Na hřiště šel další dorostenec Čaněk, v tu chvíli jsme měli v sestavě pět kluků z dorostu. Do kabin jsme odcházeli s jednobrankovým vedením. Filip Číhal z rohu vápna krásně vymetl šibenici. Na začátku druhé půle po akci Zimmrmanna s Lichým vstřelil Kocanda druhou branku. Třetí brankou nás uklidnil Lichý, který s přehledem využil Kocandovu nahrávku. V druhé půli Blížkovice zahrozili až v závěru a nakonec se jim podařilo snížit na konečných 3:1. Po tolika remízách nám vítězství udělalo velikou radost.  Touto cestou bych chtěl poděkovat Bognerovi, který nám vypomohl při Kohoutově absenci a ukázal své kvality.