Mladší žáci potřetí vítězně

12. 9. 2018

Ve 3. kole okresu mladších žáků jsme hráli v Mikulovicích proti týmu Jevišovic, tedy dříve velké fotbalové bašty. Protože se však časy mění a i na velké obce pomalu dopadá fotbalová bída, také dřívější sláva jevišovického fotbalu je dnes tatam. Do Mikulovic jsme přivezli až 7 kluků z přípravky, z nichž někteří teprve letos vyšli z kategorie přípravky mladší. Naše opory z mladších žáků totiž ve stejný čas urputně bojovaly o kousek vedle - ve Višňové, v souboji starších žáků. Naše přípravka odehrála s žáky Jevišovic víceméně celkem vyrovnaný souboj, přičemž na začátku nás několikrát podržel vynikající kapitán Lukyn v bráně. Ale později se nenechal zahanbit ani Jirka a výsledkem bylo skvěle udržené čisté konto. Samozřejmě bylo znát, že naše naděje spolu takto na větším hřišti hrají poprvé a kombinace zprvu skřípala, přesto jsme byli fotbalovějším mužstvem, čímž jsme nahradili výškový deficit hlavy až hlavy a půl. Tím však rozhodně nechci říct, že by domácí zahráli špatně. Ba naopak, oproti předchozím soupeřům se jevišovičtí také pokoušeli o hezkou kombinaci. První branky se rodiče dočkali až téměř se závěrečným hvizdem prvního poločasu, když skóre otevřel po nádherné Kamčově průnikovce nechytatelnou bombou Bugi a poločas jsme tedy vyhráli 0:1.

Ve druhé půlce jsme si vytvářeli větší převahu, ale tak jak je to u nás už zvykem, nedokázali jsme v góla přetavit ani ty nejvyloženější příležitosti. A tak se o jedinou branku druhého poločasu postaral znovu náš Bugatka, když ve 41. minutě jen tak jakoby nic píchl pravým bodlem do sítě jednu z vyražených střel 0:2. Další víkend máme bohužel volno, protože se Hostěradice na poslední chvíli z naší tabulky odhlásily. V týdnu se ale místo toho pojedeme poměřit s krajským výběrem Znojma, kde se uvidí, na co že tento náš výběr skutečně má.