Mladším žákům se začátek sezóny povedl

28. 8. 2018

Do nové sezóny jsme pod hlavičkou Mor. Krumlov/Rakšice opět po roce poskládali kromě starších žáků i žáky mladší, tedy výběr 10ti – 12ti letých dětí, kteří hrávají na polovinu hřiště v počtu 7+1. Hlavním úkolem je žáky vrátit na fotbalové výsluní, kde hrávali do teď a kam patří, a tudíž se trénování našich šikovných ratolestí ujalo osvědčené elitní duo z Premier League, tedy Sir Pavel Ferguson a do obleku se nakonec nasoukal i Matýsek Guardiola Přestože někteří ještě trávili dovolenou v zahraničí, dětí teď máme jako smetí a budeme pravidelně střídat dvě sedmičky (vlastně s gólmany osmičky), jelikož nám budou vypomáhat i mladší talenti z přípravky (tu ostřílené elitní duo totiž trenérsky vede taky ). Jedinou kaňkou zápasu tak z naší strany bylo zranění kapitána Honzíka Tručky, který si poranil kotník v utkání starších žáků a svůj první zápas s kapitánskou páskou tak odstonal na ivančické pohotovosti. Kapitánem v našem prvním soutěžním zápase byl teda nakonec Filip Buchta, s tím že kapitánskou pásku stejně pokaždé dostane nejlepší hráč z předchozího zápasu
Zápas s Olbramkama začal podle očekávání, hosté se zatáhli a čekali, s čím přijdou naše fotbalové děti, kde kostru týmu tvoří loňská Krajská přípravka, která uměla hrát vyrovnaně se Sigmou a dokázala porážet Karvinou nebo Baník Ostrava. Šancí v první půli bylo moc, ale všechny skončily buď na tyčkách, plus se parádně vyznamenala gólmanka Olbramek. To jako fakt klobouk dolů! A tak přestože nám vycházely i rohy "z vlaku" , které náš Ferguson odkoukal od prvního týmu Albionu (anglická REPRE ) a přestože se držení míče pohybovalo po celý zápas okolo 98% v náš prospěch, docílili jsme v první půlce pouze jediné branky z dorážky exolbramského Domče "Bugiho" Loskota z přípravky . Hostující tým se pak jedinkrát vzepjal, naše střela od další tyčky se odrazila k hostujícímu Houbovi a do minuty bylo srovnáno na poločasových 1:1 . Děti teda sice hrály na oko krásně , všichni byli nádherně lační po balónu (náš rakšický pan Předseda by se příště mohl přijít podívat, jak se hraje fotbal ), ale poločas teda 1:1. Nutno dodat, že kluci spolu takto na půl hřiště hráli dohromady teprve podruhé.
Do druhého poločasu už nám konečně nastoupili kluci z akademie Manchesteru United , zlepšili jsme koncovku a za 5 minut bylo vymalováno Nejprve se na 2:1 nekompromisně trefil Kamča „Rashford“ Vünsch z přípravky , který do zápasu nastoupil zocelen o Zlatou kopačku za NEJLEPŠÍHO střelce turnaje starších přípravek, kterou si vykopal o den dříve v Krumlově. Za další minutu si krásně přebral mičudu Tobík „Zlatan Ibrahimovič“, zasekl si levajdou pod sebe a po zemi napříč napnul síť 3:1 (to, že já bych si u tohoto tak maximálně vymknul kotník dětem asi radši neříkejte ). A nejhorší na tom všem je, že o několik minut později úplně tu stejnou fintu udělal i Filda „Cantona“ Buchta. Levajdou pod sebe na pravačku - pojď sem, kam jdeš a 8:1 Druhý poločas tedy suma-sumárum vypadal stejně jako ten první, s tím rozdílem, že skončil 9:0. Trefili se i Denis „Pogba“ Sobotka , který k nám přišel nedávno z Pohořelic a dokonce i Kuba „Rooney“ Suchánek z Mohelna , jehož přestup jsem vyřídil ve čtvrtek.
Děti si teda ve druhém poločase zastřílely , ale okresní soutěž není úplně to, kvůli čemu dřeme na trénincích. Takže jsem se rozhodl, že v týdnu začneme hrávat zápasy s velkými mančafty z krajských soutěží. No a teda říkám, kluci z rakšického, ale i z krumlovského áčka se přijďte podívat, jak že se to hraje fotbal Příští zápas hrajeme v Krumlově, v neděli 2. září od 11:30.
Jinak, co se týče kapitána na příští zápas, těžko ze včera proti odevzdanému soupeři vybrat nejlepšího hráče. Navíc bych z našich horko těžko vybral jednoho, který zahrál nefotbalově … Ale kapitánem teda bude Honzík Tručka, pokud se uzdraví. A když ne, zástupcem na příští domácí zápas je Míša „CR7“ Štefl, který při oslavě svého gólu nádherně vystřihl otočku Cristiana Ronalda. Toho má totiž náš pan šéf SIR Pavel Ferguson pořád tolik v srdíčku