Mor.Krumlov – Dukovany 3:1 (poločas 0:0)

Kolegar       Jursa          Sobotka     Sláma

Dvořáček    Machotka    Bittner      Anders

Staněk        Kocanda Tomáš

Střídali:  Pasterný, Adamík, Vystrčil, Koník, Rumian

V nedělním zápase v Řeznovicích nastoupili převážně hráči B mužstva doplněné o některé hráče A týmu. Ty ovšem čekalo v neděli už třetí víkendové utkání.

2 min – hlavička Staňka letí těsně vedle

13 min – Kocanda střílí vysoko nad

15 min – po centru Kocandy střílí Anders po zemi k tyči. Boreš chytá.

16 min – nádherný centr Dvořáčka střílí z voleje opět Anders, ale Boreš výborně vyráží. To byla paráda z obou stran

20 min – Střela Machotky nachází opět náruč Boreše

26 min – Kocanda vysunuje Dvořáčka do sóla, ale ten opět ztroskotává na vynikajícím Borešovi

27 min. - po pěkné kombinaci střílí Bittner těsně vedle

35 min – Dukovany dávají Škodou gól, ale pro ně bohužel z ofsajdu

38 min – ve středu pole získáváme míč. Staněk vysunuje do úniku Machotky, který se už po přehození Boreše raduje z branky, ale obránce hostí ještě stačí před brankovou čárou odkopnout míč na roh

42 min – Kolegarův průnik. Střela opět do Boreše.

43 min – ke Staňkovi se odráží míč, ale fantastický Boreš drží čisté konto i dále.

V 1 poločase máme míč častěji na kopačkách, ale výsledek i díky Borešovi je 0:0

Do druhého poločasu dostávají šanci i ostatní hráči z lavičky. Hosté nestřídají, protože přijeli jen v s 11 hráči.

53 min – VPK – Machotka střílí, Boreš vyráží

58 min – po kombinaci fojtáška s Pislcajtem výborně chytá Kohout

59 min – naše zbytečná ztráta míče a Škoda se sám před Kohoutem nemýlí 0:1

64 min – Jursa dlouhým pasem vysunuje Kolegara, který předložil míč Staňkovi a ten do prázné branky vyrovnává na 1:1. Při tomto zákroku se nešťasně zranil Boreš a hosté dohrávají o 10 hráčích

70 min – opět Kolegar nahrává pod sebe na Bittnera, jehož střelu vyráží Křišťál pouze k Adamíkovi a ten do prázné branky dávána 2:1

75 min – šanci hostujícího Škody chytá výborně Kohout

76 min – Nedáš,dostaneš. Odražený míč přihrává Staněk Pasternému a ten uzavírá skore na 3:1

77 min – po kombinaci je sám Machotka pře Křišťálem, ale ten opět chytá.

81 min – střelu Bittnera po zemi k tyčce vyráží Křišťál na roh

85 min – VPK střílí Pislcajt. Kohout chytá.

I ve třetím přátelském utkání jsme tak dokázali zvítězit. Doufejme, že nám tato forma vydrží co nejdéle v mistrovských utkání.

Moravský Krumlov – Straning 7:3 ( poločas 2:1)

Michal Bogner

Jursa              Havelka        Hlučil        Vošmera

Dvořáček       Sobotka       Zelníček     Bittner

Řezáč         Bogner Patrik

Střídali:  Březina, Klodner, Staněk, Laml, Kocanda Tomáš

I ve  druhém přípravném  utkání, které jsme sehráli proti rakouskému Straningu, se nám opět střelecky dařilo. Do utkání jsme nastoupili ve stejném složení jako minulý týden proti Velkému Meziříčí a po prvních 15 minutách, kdy se hrálo zejména ve středu pole, jsme se dostali do vedení.

První dvě branky v 15 a 38 minutě si byli velmi podobné. Odkop Michala Bognera od brány, vyhraná hlavička Patrika Bognera, otočení Řezáče okolo obránce a gol.

Hosté dokázali ve 22 minutě po krásné akci Sýkorou vyrovnat.

Ještě ve 44 minutě přišel pěkný okamžik, kdy se snažil Jirka Procházka z půli hřiště překvapit našeho brankáře, ale přestřelil.

Do 2. poločasu jsme vstoupili velmi dobře a už v 48 minutě zvyšuje po kopu z rohu Patrik Bogner na 3:1.

49 minuta - Brejk Straning hasí na poslední chvíli nová posila z Horních Kounic Ondra Havelka jen za cenu faulu. Hosté ale posílají trestný kop z hranice vápna jen do zdi.

53 minuta - Presinkem vybojovaný míč posílá Zelníček na Březiny, který blafákem zvyšuje na 4:1.

63 minutě - Další Zelníčkův pas na Staňka, který je sám před brankářem, ale střílí pouze do něj.

64 minuta - Březinovu střelu z velkého vápna opět likviduje brankář hostí.

70 minuta – Po krásné kombinaci hostí výborně zasahuje Bogner

72 minuta – Faul na Jirky Procházky a hosté snižují z penalty Sýkorou na 4:2

73 minuta – Nádherná kolmice od Lamla na Řezáče, který jde sám n a brankáře a s přehledem zvyšuje na 5:2

75 minuta – tvrdá střela z velká vápna, Bogner opět chytá.

83 minuta – Až příliš snadno necháváme hosty u velkého vápna kombinovat a výsledkem je branka v naší síti 5:3.

84 minuta – Nádherné sólo Řezáče, který si vzal míč ještě na vlastní polovině hřiště, zvyšuje na 6:3

86 minuta – Po kombinaci Laml – Dvořáček uzavírá druhý jmenovaný výsledek na 7:3

I v 2 přátelské utkání jsme podali velmi dobrý výkon. Hosté se v zápase představili jako bojovný tým, který dokázal i velmi dobře kombinovat. Nás snad v tomto utkání můžou mrzet jen 3 obdržené branky.

PŘEVZATO Z FCVM.CZ

Velmez dostal v přípravě pět branek

FC Moravský Krumlov - FC Velké Meziříčí 5:2 (1:1)

První přípravné utkání se hráčům Velkého Meziříčí příliš nepodařilo. I když nastoupili v improvizované sestavě, domácí hráči jim dali lekci z produktivity a fotbalové jednoduchosti. Komplikované rozehrávka a individuální chyby byly hlavním důvodem vysoké porážky. První branka padla po ztrátě míče dvojce Krejčí, Dolejš, kdy domácí z rychlého protiútoku přečíslili hostující obranu. Vyrovnání padlo po chybě domácího gólmana kdy po jeho špatném odkopu míč získal Pavel Mezlík a střelou k tyči vyrovnal. Do konce poločasu se hrál útočný fotbal ale ani jedna strana své příležitosti nevyužila.

Na začátku druhého poločasu zaváhal na hranici vápna s odkopem Honza Minařík, míč mu vzal Řezáč a střelou do šibenice vrátil domácím vedení. V 56. min zaváhal Michal Bouček, domácí poslali centrovaný míč na zadní tyč, kde se hlavou trefil koníčkem Bittner 3:1. V 71. min se postavil k přímému kopu Petr Dolejš a přesnou střelou k tyči snížil na 3:2. V 74. min se přes Michala Boučka přehnal domácí útočník, ve vápně ho zasáhl Rosťa Kruba a Dvořáček z pk zvýšil na 4:2. V závěru utkání se domácí prosadili Řezáčem a upravili na konečných 5:2.

Doufám, že ve středu 19. 7. kdy se hráči FCVM na domácím stadionu utkají v 17 hod s A týmem FC Vysočina Jihlava, předvedou kvalitnější výkon.

Vyjádření trenéra Smejkala: K dnešnímu utkání jsme sice nastupovali v improvizované sestavě, ale výkon některých našich hráčů byl pro mne velkým zklamáním.

FC Moravský Krumlov - FC Velké Meziříčí 5:2 (1:1)