20. 8. 2013

Slovan Bzenec – FC Moravský Krumlov 2:2 (1:1)

Branky: Kasala, Zůbek – Čepera, Řezáč

Sestava: Thiel – Klodner, Zelníček, Hlučil, Vošmera – Čepera(46.Matějka), Machotka, Svoboda(80.Jursa), Procházka – Schwarz, Řezáč

Poprvé v brance s letní posilou Tomášem Thielem jsme zavítali ve druhém kole do Bzence, kde se nám v posledních dvou sezónách podařilo vyhrát shodně 0:1. Začátek utkání patřil domácím a v 9. minutě se dostali do vedení. Kasala se svým důrazem dostal přes střed obrany a sám před bránou nedal novicovi v naší brance šanci.  Mohlo být ještě hůř, když se po naší ztrátě řítili domácí do brejku, který vyústil v gólovku a nebýt pohotové Thielovy reakce, prohrávali bychom o dva góly. To bylo nadlouho poslední ohrožení naší branky. My jsme postupně přebrali iniciativu a byli lepším týmem. Po krásné spolupráci Schwarze s Procházkou nedal tutovku Řezáč. Dále jsme hrozili především z levé strany, kde operoval Procházka, který se dokázal uvolňovat a servíroval klukům centry před bránu. Právě po Procházkově centru se mohl skórovat Svoboda, ale domácí brankář se ukázal jako zdatný Pelíškův nástupce. Do poločasu jsme ale nakonec dokázali srovnat. Po Procházkově příhře pálil Řezáč, jeho střelu vyrazil brankář reflexivně  jen před Čeperu, na kterého čekal prázdná brána – vyrovnáno 1:1.

O půli nuceně střídal Čepera, kterého nahradil Matějka. V aktivitě nás to ale nezastavilo. Naše záloha jednoznačně přehrávala tu domácí a na domácí bránu se valil jeden útok za druhým. Do šancí se dostali Matějka, Machotka a několikrát Řezáč, ale naše zakončení bylo nepřesné. Po neproměněných šancích přichází často trest. Zhruba v 70. minutě Zelníček odstrkuje domácího hráče, který mu bránil v rozehrávce. Domácí hráč teatrálně padá, hlavní rozhodčí se jde poradit s pomezním, který má za sebou domácí lavičku a výsledkem tohoto divadelního představení bzeneckých je červená karta. Bzenec přesilovku rychle využívá. Z ojedinělého útoku střílí Zůbek na zadní tyč  - 2:1. I v deseti jsme ale dále lepší a konečně se trefuje Řezáč. Lehce tečovaná střela končí v šibenici- 2:2. Domácí nás nedokáží ani o deseti přehrát. V samém závěru Řezáč ideálně uvolňuje Procházku. Jeho střelu mezi nohy z bezprostřední blízkosti domácí gólman lehce tečuje a vracející se bek vykopává míč z brankové čáry. I přes oslabení jsme měli blízko k vítězství, které by bylo zasloužené. V Bzenci jsme ztratili nejen dva body, ale i vykartovaného Zelníčka. Ve středu nás čeká vložené 15. kolo. Od 17.30 hodin hrajeme v Kuřimi, v neděli od 16.30 hodin hostíme  Rajhrad.