4. 6. 2014

FC Moravský Krumlov- FK Mutěnice 2:1

Branky: 6.Kabelka, 64.Zelníček – 90.Koštuřík

Bogner – Svoboda (87.Sobotka), Klodner, Matějka, Jursa – Kleibl (80.Březina), Machotka, Zelníček, Anders – Řezáč (70.Schwarz), Kabelka

Mutěnice přijely do Krumlova se sérií 22 zápasů bez porážky jako jistý postupující do divize. My jsme na jaře ještě neprohráli. Utkali se tak aktuálně dva nejlepší týmy jara. V šesté minutě vysunul Zelníček kolmou přihrávkou mezi beky Anderse. Ten od brankové čáry přihrál na první tyč Kabelkovi, který byl u míče dřív než bek i brankář. Stačilo jen jemně dloubnout míč a vedli jsme 1:0. Mutěnice se do první vážnější akce dostali ve dvacáté minutě.  Na pravé straně jsme nedokázali zachytit útok soupeře, centr před bránu jsme se štěstím odvrátili. Ve 34. minutě nás poprvé podržel Bogner. Po ztrátě na naší polovině, vychytal hostujícího hráče. V 36. minutě zahrozili opět hosté. Záložník Mutěnic si tělem odstavil Jursu, po následném centru hostující útočník naštěstí pro nás netrefil hlavou ideálně míč. O pár desítek sekund později hasil únik hráče Mutěnic na poslední chvíli skluzem Klodner. První půlka byla vyrovnaná, kombinačně jsme byli lepší, ale hosté byli svou jednoduchou hrou nebezpečnější. Sudí pustil důraznější hru, čehož Mutěnice využili a po soubojích, kdy jsme padali na zem, se dostávali do šancí. V 54. Minutě se dostal k zakončení po Machotkově rohu Zelníček. Jeho hlavička byla málo důrazná. V 64. Minutě už se Zelníček nemýlil. Po centru Machotky zůstal sám v malém vápně. Hostující obrana ani brankář nereagovali a vedli jsme 2:0. To bylo z naší strany poslední vážnější ohrožení branky. Další minuty patřily hostům a nebýt výtečného Bognera, mohl vypadat výsledek jinak. V 66. Minutě přišla pěkná kombinační akce hostů, Bogner chytá další tutovku. 67. minuta další šance Mutěnic, Bogner vyráží a z následné dorážky hlavičkuje mutěnický hráč mimo. 75. minuta opět šance Mutěnic, po pasu za obranu se opět zaskvěl Bogner. V této fázi zápasu jsme nedokázali udržet míč a ani střídající hráči naši hru neoživili. Až v devadesáté minutě přišel Bogner o nulu. Koštuříka jsme nechali úplně volného na malém vápně a z takových pozic se kanonýr jeho kalibru nemýlí. Připsali jsme si velmi cenný skalp a stále držíme neporazitelnost. Obrana za zády se spolehlivým Bognerem pracuje dobře a vepředu jsme neuvěřitelně efektivní. Nyní nás čeká náročný víkend. V pátek hrajeme doma v 18  hod. odložený zápas s Novosedly a v neděli jedeme do Kyjova.