FC Moravský Krumlov – Sparta Brno 3:0

Branky: 8. Řezáč, 69. Kabelka, 76. Kleibl

Moravský Krumlov: Bogner – Jursa, Zelníček, Matějka, Vošmera – Kleibl (Adamík), Machotka, Kabelka, Anders (Krchňavý) -  Schwarz (Koník), Řezáč (Březina)

Sparta Brno: Stehlík - Zavadil, Růžička, Foukal, Hodek, Fuxa, Příkrý, Makiš, Ianosteac, Přichystal, Kubíček (Marinč, Sedláček, Luterán)

Základem vysokého vítězství byla úvodní branka Řezáče již v 8. minutě. Machotka hlavou nabil Vojtovi na volej, křížná rána po zemi a míč končí v síti. Vedoucí gól nás uklidnil a umožnil nám hrát ze zajištěné obrany na brejky. Velmi mladý tým Sparty si s naší obranou nevěděl rady. V prvním poločase bylo největší šancí hostí nastřelené břevno po střele zpoza šestnáctky. První půlhodinu byla hra vrovnaná, aktivní byl zejména Řezáč, který ještě dvakrát vystřelil na bránu. Postupně se Sparta dostávala do tlaku, který, ale nepřinášel žádné šance. Ve druhé půli se hrálo prakticky jen naší půlce, až přišel brejk, kdy se do vápna hostí dostalo pět našich hráčů a po přihrávce Kleibla zvýšil Kabelka na 2:0. Hosté mohli o dvě minuty snížit, ale v jejich jediné šanci druhé půle, nedokázali trefit prázdnou branku. V 76. minutě se nám povedl další brejk. Schwarz ideálně načasoval přihrávku na Machotku, ten okamžitě předal Kleiblovi, který s přehledem obstřelil gólmana. Kleibl mohl přidat ještě čtvrtou branku, ale po dlouhém sprintu až mu nezbylo dost sil na kvalitní zakončení. Sparta se předvedla jako velmi fotbalový, kvalitní tým. Tentokrát ale dominovala naše obrana, kde vynikali zejména Matějka s Jursou. Týmovým výkonem a vysokou produktivitou jsme si připsali další tři body do tabulky a držíme jarní neporazitelnost.