Břeclav B – FC MK D st. 1:2

Branky: Holý, Koník

Sestava: Bogner-Kotlán, Hladký M., Šedrla, Řezáč-Vystrčil, Koník, Tauvinkl, Hladký J.-Pecina, Holý

Střídání: Sobotka J., Juříček J., Kolegar M., Čech T.

Do Břeclavi jsme odjížděli bez několika hráčů základní sestavy (Staněk, Šiška, Černý, Vejvalka). Do základní sestavy nastoupili dva starší žáci (Koník, Šedrla), kteří opět potvrdili  svůj skvělý výkon z posledních zápasů.  Začátek zápasů probíhal ze strany Břeclavi velmi jednoduchou kombinační hrou, kdy nás přehrávali převážně po stranách hřiště. Naši hráči soupeře svými dobrými obrannými zákroky nepouštěli do bezprostřední blízkosti Bognerovi brány. Ve 25. minutě svým důsledným napadáním vybojoval Kuba Holý míč, pohrál si se 4 protihráči ve vápně a nádhernou střelou k tyči rozvlnil soupeřovu sít (0:1). Zbytek první půle jsme hráli pod velkým tlakem domácích, ale výbornými zákroky našich hráčů, především musím vyzvednout výkon Michala Hladkého a Michala Bognera, udrželi do poločasu čisté konto.

Ve druhé půli soupeř pokračoval velkým tlakem a svojí kvalitní hrou se dostával do těsně blízkosti naší brány, tyto akce likvidovala naše obrana nebo M. Bogner. Při jedné z akcí Břeclavi za námi stálo i potřebné štěstí, po střela domácího útočníka nás zachránila tyč. Po rohovém kopu a následné nepřehledné situaci ve vápně se hráč domácího celku dostal ke střele těsně za hranicí vápna a nádhernou střelou do horního rohu brány vyrovnal (1:1). Máme, ale bojovného ducha. Už v kabině jsme hráče nabádali, že si jdeme hlavně zahrát dobrý fotbal a naším cílem není vyhrát, ale odvést dobrý výkon na hřišti a toho se kluci drželi. Tlak soupeře opadl a my jsme se svojí bojovností dostali do několika vyložených šancí. Jednu z nich měl těsně před svým střídáním Pecina, střela mu bohužel nesedla a trefila hostujícího brankáře, míč se odrazil zpátky k našemu hráči, ale dobrým obraným zákrokem domácího stopera skončila střela těsně vedle pravé tyče. Na hřiště místo Peciny nastoupil Kolegar, který v 67. minutě rychlou narážečkou s L. Vystrčilem připravil jednu z nejlepších akcí zápasu.  Na Vystrčilův centr nedosáhl domácí brankář a tím vybídnul k premiérově trefě Koníka. Ten s klidnou hlavou a s přehledem jemu samým rozhodl o našem vítězství na horké půdě Břeclavi (1:2). Do konce zápasu jsme se dostali ještě do několika zajímavých gólových akcí, jednou z nich byla pohotová střela ze vzduchu J. Holého, která skončila těsně nad břevnem soupeřovi brány.

Tímto bych chtěl poděkovat všem naším hráčům za bojovný výkon a předvedenou hru. Připisujeme si další 3 body do tabulky a společně s Hodonínem jsme po 6. kole krajského přeboru staršího dorostu na prvním místě.

Břeclav B – FC MK D ml. 8:1

Branky: Janíček