Jdi na obsah Jdi na menu

Turnaj přípravek nám vyšel na jedničku

30. 8. 2018

Poslední srpnovou sobotu jsme u nás v Moravském Krumlově už tradičně uspořádali předsezónní turnaj fotbalových mladších a starších přípravek. Mimosoutěžních turnajů mládeže se v našem kraji už bohužel tolik nepořádá, a tak jsme se i letos těšili velkému zájmu mužstev z Vysočiny, od Brna, ale i z Břeclavska. Poměřit síly nakonec dorazilo 15 mančaftů, přestože se nám na poslední chvíli 6 celků odhlásilo, a to včetně 2 rakouských. Dokonce i počasí se nám před turnájkem konečně umoudřilo. To když nevídané, dva měsíce trvající saharské tropy vystřídalo příjemných a fotbalových 20 stupňů. Také obsluha za barem perfektně nacvičila americký úsměv, a tak se mohlo jít na věc.

            Naši starší kluci si v základní skupině připsali 2 bezpečná vítězství a remízu s Třebíčí a do čtvrtfinálových bojů tak postoupili z 1. místa. Ve finálovém pavouku jsme nejprve smetli Moravské Budějovice 5:0 a v semifinále přehráli Novosedly 3:1. V samotném finále jsme pak bojovali se šikovnými chlapci z Těšan a naše děti dlouho tahaly za kratší konec. Za mohutného aplausu domácích příznivců však kluci výsledek v poslední pětiminutovce otočili z 1:2 na konečných 5:2, mohli jsme si zakřičet vítězný pokřik a hned tak oslavit první úspěch v nové sezóně. Turnaj starších nabídl mimo jiné hezký penaltový rozstřel mezi Miroslaví a Třebíčí a také korunku Krále střelců si musel náš Kamča Vünsch vystřílet až v napínavém rozhodujícím penaltovém rozstřelu. Nejlepším hráčem se pak stal nadějný útočník z Židenic a brankářům kraloval klučina z Těšan.

Naši mladší talenti, kterým ještě scházelo několik dovolenkujících opor, si připsali 2 vítězství, 1 remízu a 3 porážky. Kluci ale bojovali jako lvi a máme tak příslib, že úspěšná by mohla být i naše nastupující generace. Turnaj mladších přípravek překvapivě suverénně ovládly Těšany, před výbornými dětmi z Vyškova. A 3. místo obsadilo překvapení turnaje z Miroslavi, jejichž malinký brankář byl navíc zaslouženě zvolen Nejlepším gólošem turnaje. Nejlepšího hráče přivezly Moravské Budějovice a Zlatou kopačku pro Nejlepšího střelce vybojoval budoucí ligáč z Těšan. Své umění nám na náš trávník opravdu přijel ukázat vynikající výkvět malinkých fotbalistů, děti si krásně zasportovaly i zablbnuly na skákacím hradu. A každý si nakonec zaslouženě vykopal medaili, stejně jako všechny zúčastněné mančafty vyhrály pohár za umístění.

Předsezónní turnaj přípravek se teda povedl na jedničku a znovu potvrdil, že krumlovská přípravka prožívá opravdový boom. Navíc sportujících dětí není nikdy dost, takže hrozně moc děkuji všem, kdo mi pomáháte. A příští rok znovu na viděnou v Krumlově.

 

Turnaj starších přípravek:

1. místo FC Moravský Krumlov

2. místo TJ Sokol Těšany

3. místo HFK Třebíč A

4. místo TJ Sokol Novosedly

5. místo ČAFC Židenice

6. místo FC Miroslav

7. místo HFK Třebíč B

8. místo SK Moravské Budějovice

 

Turnaj mladších přípravek:

1. místo TJ Sokol Těšany

2. místo MFK Vyškov

3. místo FC Miroslav

4. místo FC Ivančice

5. místo FC Moravský Krumlov

6. místo SK Moravské Budějovice

7. místo FK Ořechov