Víkend našich mužstev

24. 5. 2011

Nejvíce nabitý termínový kalendář mají starší žáci,ti se již ve středu utkali na našem hřišti v semifinále krajského poháru s celkem Líšně,kterému měli oplácet porážku ze soutěžního utkání. O tom,že se to nakonec nepovedlo,rozhodla až střelba ze značky pokutového kopu. V samotném utkání žáci po první půli prohrávali 0 : 2, zvýšenou bojovností ve druhém poločase dokázali góly Hladkého a Koníka z penalty ztrátu dohnat,v rozstřelu však úspěšní nebyli,takže do krajského finále postoupil soupeř. Již v sobotu je čekal na hřišti v Žabovřeskách dlouho i širokou veřejností očekávaný souboj se Svratkou Brno o čelo tabulky KP. Na utkání byla nezvykle nasazena celá trojice rozhodčích v čele se zkušeným Jiřím Špačkem a celá řada diváků byla zvědava,jak souboj dopadne. V prvním poločase byli aktivnější domácí a dostali se do vedení,naši se však nevzdali a nakonec gólem kanonýra Houdka,který mimochodem v týdnu reprezentoval náš kraj na Kouba cupu v Nymburku, vyrovnali a nechali tak souboj o vítěze otevřený do posledních kol. Pokud by již nikdo neklopýtl, díky lepšímu celkovému skóre by na tom byli lépe brněnští. V utkání mladších žáků jsme jednoduše proti výbornému soupeři neměli "nárok" a naši chlapci přes veškerou snahu inkasovali devítku.
V sobotu přivítal dorost na naší trávě celek Boskovic a starší příjemně překvapili velmi dobrým výkonem a nakonec si připsali výhru 4 : 1 po půli 2 : 0,když góly stříleli Vojta Řezáč z penalty,Lukáš Novák,Jirka Kotlán a Kuba Staněk. Horší to bylo s mladšími,těm tentokrát nemohli pomoct žáci,kteří hráli současně a tak byla sestava vytvořena i z těch, kteří měli v nohách předešlý zápas starších. To se projevilo i na výsledku, který se po strašidelné pětce v první půli zastavil
nakončných 0 : 6.
Sobotní podvečer patřil béčku, když soupeřem nám byl celek z Hrádku,který uzavírá tabulku a snaží se o záchranu. První poločas byl z naší strany dosti špatný, nedařilo se téměř nic a na tabuli svítilo 0 : 1. Do druhého poločasu nastoupil místo zraněného Vlasty Staňka Machotka a tato změna byla nakonec pozitivní. Hra se zrychlila a zpřesnila a za chvíli bylo jasné,že soupeř překvapivé vedení neudrží. Dva góly zaznamenal Pepa Anders, po jednom přidali Radek Doubek a Tomáš
Březina a najednou už to bylo pěkných 4 : 1 a náš soupeř odjížděl zklamán.
Celou řadu našich hráčů od dorostenců po áčko ještě čekala dlouhá šichta, protože náš klub zajišťoval hudební festival na Vrabčáku. A protože áčko muselo jet na dlouhý výlet do Velké v neděli, když soupeř nevyhověl naší žádosti o přeložení, bylo před odjezdem jasné,že ve velkém vedru asi zapracuje únava. O tom však již komentář přímého účastníka.
V programu na příští víkend dochází ke dvěma závažným změnám. Béčko hraje v Šanově již v pátek v 18.00 hod., odjezd je naplánován na 16.30 hod. !!! Přípravka "A" se v sobotu zúčastní EON cupu (pokyny dostanou od trenérů),takže turnaj dalšího kola OP se překládá na neděli od 10.30 hod. na našem hřišti, po přípravce bude hrát v 16.30 hod. áčko s Rájcem.
Dorost a žáci hrají podle původního rozpisu.