Jdi na obsah Jdi na menu

Vítězství v přípravě nad Náměští

15. 7. 2012

 

Náměšt nad Oslavou – FC Moravský Krumlov 2:3 (0:2)

 

Branky: Staněk, Zelníček, Čepera

Sestava: Bogner – Anders, Klodner, Horák (33.Hlučil),Vošmera (66.Pelikán) – Březina, Zelníček, Machotka, Kůra, Staněk – Pelikán (46.Čepera)

V prvním přípravném utkání jsme sehráli na perfektně připraveném hřišti v Náměšti, s ambiciózním nováčkem Krajského přeboru Vysočina.  Celý zápas se hrál za mírného deště, ale hrstka diváků se určitě nenudila. Od začátku se bylo na co dívat. Úvod vyzněl zcela v náš prospěch, dobře jsme kombinovali a nebyl problém se dostat před domácí branku. Po několika nadějných situacích jsme šli do vedení po hlavičce Staňka, které předcházela kolmá přihrávka Zelníčka na Březinu a jeho přesný centr. Druhý gól vstřelil v 28. minutě Zelníček, který si ve středu hřiště dvakrát vyměnil míč s Kůrkou a sám před brankářem bez problému skóroval. Po druhé brance jsme ale úplně vypadli z tempa. Vinu na tom mělo nucené střídání Horáka a zejména naše nepřesnost. Nebyli jsme schopni udržet míč a rozehrávka naší obrany, kdy jsme několikrát rozehráli přímo na nohu soupeře. Bohužel jsme začali druhý poločas ve stejném duchu jako jsme končili první. Ve 46. minutě jsme sami vyslali domácího útočníka do nájezdu a ten nezaváhal. O minutu později si vstřelil ukázkový vlastenec Vošmera, a tak jsme během dvou minut přišli o dvougólový náskok. V té době nás Náměšť přehrávala a měla několik možností k otočení zápasu. Navíc jsme asi deset minut hráli o deseti, protože se zraněním odstoupil Vošmera, ale na lavičce nebyl náhradník, z tribuny tak musel na hřiště v té době už vysprchovaný Pelikán.  Ten se krátce po svém příchodu ocitl sám před brankářem, ale po kličce se dostal mimo střelecký úhel. O několik minut později jsme se přece dočkali. Po přesném centru Kůry vstřelil hlavou Čepera poslední branku. Sobotní zápas nesl všechny znaky prvního „přípraváku“. Střídali jsme velmi dobré pasáže s úseky, kdy jsme nedokázali podržet míč a špatnou rozehrávkou se dostávali do problémů. Tréninky jsou ale v této fázi zaměřené na nabírání fyzické kondice a s míčem se netrénuje. Na odstranění nedostatků máme do mistrovského utkání dost času.

Na podzim se budeme muset obejít bez Petra Schwarze, který odchází do Rakouska. Jeho výkony a vstřelené góly nám budou určitě chybět. Přejeme však Petrovi hodně štěstí. Naopak přichází na hostování útočník Tomáš Kůra z Hrušovan nad Jevišovkou a po návratu z Afriky by se měl zapojit Jirka Procházka, který celé jaro nehrál kvůli zranění.  

Příští přípravný zápas sehrajeme v sobotu proti divizním Tasovicím.

                                                                                                                                        Tomáš Laml