Zápas A-týmu pohledem vedoucího mužsta Ráječka

SK Olympia Ráječko - FC Moravský Krumlov 3:1 (1:0)

Branky: 17. a 89. Sehnal J., 68. Koutný - 71. Machotka

Ráječko: Kučera - Maška, Bartoš, Starý, Španěl, Badura, Sehnal V., Tajnai, Tenora, Koutný, Sehnal J. - Kopecký, Štrajt, Žilka, Hebký, Rettegy

.
Moravský Krumlov: Elis - Klodner, Zelníček, Hlučil, Horák, Žák, Kraus, Staněk, Anders, Březina, Vošmera - Laml, Vystrčil, Machotka, Bogner.

.

Dne 5.9.2010 jsme na domácí hřišti přivítali celek z Moravského Krumlova. Krumlovu se v dosavadním průběhu soutěže docela nedaří, okupují poslední příčku  a stále čekají na první body. Trenér Zapletal musel pro dnešní utkání vynechat zatím famózně hrajícího gólového Nedělu, který léčí zranění, které si přivodil v Boskovicích. Na lavičce náhradníků zůstal stabilní pilíř obraných řad Jarda Kopecký - také nebyl zdravotně v pořádku. Naštěstí máme dostatečně široký kádr a tak se do základu dostal Ondra Španěl a Tainaj Martin. Dnešní utkání bylo vysíláno online na adrese www.jmkfs.cz a je možné si jej dodatečně prohlédnout. Před zahájením utkání proběhlo slavnostní poděkování dlouholetém hráči za SK Olympia Tomáši Klevetovi, který již ukončil aktivní fotbalovou kariéru ( více info + fotky v jiném článku ). Tak a teď k samotnému zápasu.

.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a již v 7.minutě přišla první velká šance, kdy propadl centrovaný míč obranou hostí a nejlépe se orientovat Martin Tainaj, míč přebral před osamoceným hostujícím golmanem, kterému udělal kličku a poslal míč do branky. Bohužel se stihl vrátit krumlovský stoper a míč z brankové čáry uklidil do autu. Škoda, velká šance a mohlo to být hned veselejší a uvolněnější. Hraje se oboustranně tvrdý fotbal. V 16.minutě zahrají hosté trestňák na zadní tyčku, kde číhal Bogner, naši beci tuto situaci zvládli na jedničku. V 17.minutě se měnilo skóre, kdy Petr Straý krásně potáhl po křídle, v těžké pozici odcentroval zpět na hranici velkého vápna, zde číhal Sehnal Jan a ten chytře technicky obstřeluje brankáře a vedeme 1:0. Krumlovští pokračují v kvalitní hře a v 19.minutě posílají nebezpečný projektil z 35 metrů, rána končí metr vedle prvé tyče. 27.minuta, další nepříjemný centr na do našeho vápna, Kučera efektně vyboxoval a do brejku se dostával Martin Tainaj, bohužel v souboji mimo vápno s Elisem mu chyběl metr. 33.minuta, po rohovém kopu vznikl zmetek ve vápně Krumlova, míč se po několika odrazech dostal k Bartošovi, který chytře technicky zakončil, bohužel jeden z obránců hostí tento pokus ztečoval mimo branku. 39.minuta, další nebezpečná akce hostů, zakončení halvou končí těsně vedle naší branky. 45.minuta, nebezpečná rána Zelníčka končí těsně nad kučerovou brankou. Poločas končí bez nastavení.

.

Do druhé půle vstupují oba celky bez střídání. 50.minuta, naši beci si dávali přednost a málem jsme našemu soupeři vytvořili gólovou příležitost. 51.minuta, opět dalekonosný pokus hostů, který končí asi metr vedle. Na krumlovské začíná doléhat tíha důležitost bodovat a hraje se poměrně tvrdě. Projev našeho dnešního soupeře rozhodně neodpovídá skutečnému postavení v tabulce. Moravský Krumlov velmi dobře kombinuje a s tímto stylem máme velké starosti. Troufnu si říci, že z dosavadně odehraných utkání je Krumlov nejfotbalovější. V 53.minutě jsme v souvislém tlaků hostů, který vyústil v nebezpečné zakončení končící asi půl metru vedle šibenice. 60.minuta, po rohovém kopu střílí těsně vedle Bartoš Martin. 62.minuta, pěkná kombinace bratrů Sehnalů končí stříleným centrem skrz malé vápno Krumlova, bohužel nikdo tento míč nezvládl poslat do branky. 65.minuta, infarktová situace před naší brankou, kdy na střílený centr malým vápnem dojížděli skluzem dva hostující útočníci, chybělo jen několik centimetrů k vyrovnání. Za 3 minuty přišlo uklidnění, kdy Honza Sehnal zahrál roh, na který naskakovat Tenora,Starý a Koutný, poslední jmenovaný uklidil míč do protipohybu brankáře a vedeme již 2:0. Bohužel radost z pojistky nám netrvala dlouho. V 69.minutě ještě brejk krumlovských skončil asi půl metru vedle,ale v 71.minutě si za obranu naběhl Machotka a rybičkou posílá míč za záda Kučery. Zase je to o gól a budou nervy. 83.minuta, opět střílený centr v našem vápně, naštěstí na něj nikdo z hostů nedosáhl.86.minuta rychlí brejk krumlovských jsme odvrátili na aut. 88.minuta, neuvěřitelná minela našeho golmana, kdy proběhl centrovaný míč, který již směřoval do sítě, ještě že Pepa Maška tuto situaci sledoval do konce a z branky vykopává jistý vyrovnávací gól. Když drama, tak až do konce. Naštěstí v samotném závěru zahrává Jan Sehnal centr do vápna tak, že balón nikým netečovaný zapadl za záda  krumlovského brankáře a je rozhodnuto. Toto dramatické utkání končí v poměru 3:1. My si připisujeme důležité tři body.