V sobotu 22.5.2010 přijeli žáci do brněnských Kohoutovic bojovat o důležité body.Slovo důležité bych podtrhl, jelikož na rozbahněném terénu se mohlo stát opravdu cokoli.

Kohoutovice : M.K. 0:2

Sestava: Kohout, Štěpanovský, Šedrla, Koník, Čemerka(Bohunský), Čihal (Šlézinger, Tuza) Sobotka, Vejvalka, Kacký, Houdek, Hladký

Naši starší žáci potkali soupeře z pátého místa tabulky se ztrátou dvaceti bodů na nás, ale podle vývoje zápasu tato ztráta je dosti divná, protože jsme potkali soupeře, který byl zejména v první půli bojovnější a fotbalovější než my.
Už v 10 minutě domácí hráč obešel našeho obránce a překonal i brankáře, ale jen díky kaluži v našem brankovišti jsme neprohrávali.
Kluci byli jako opaření nedokázali si přihrát, nedokázali bojovat, a odpověď našli až ve 34 minutě, kdy Houdek načasoval přihrávku pro Hladkého, který neprostřelil hráče v domácí bráně.
Druhý poločas jsme nezačali zrovna šťastně, když ve 39 minutě se hostující útočník ocitl sám před Kohoutem, který podržel a jeho střelu kryl.To se ukázalo jako zlomové pro toto utkání. Pak už přišla 44 minuta a přihrávka Vejvalky na Sobotku jeho střela dorážka Hladkého a bylo 1:0 pro nás. Ve 48 minutě přímý kop Šedrli za obranu a Sobotka dává hlavou na 2:0, poté už jsme zápas kontrolovali a dovedli do vítězného konce.
Toto vítězství bych nazval jako velmi důležité, protože pořád čekáme, že přijde klopýtnutí, kdy se nebude dařit nikomu nic a ztratíme. Po první půli to vypadalo, že je to tady a přesto máme body.

Nejlepší hráč dle trenéra : Vejvalka

Kohoutovice : M.K. 1:0

Sestava: Holátko, Novosad, Bohunský, Sláma, Sobotka, Kočí, Tuza, Šlézinger, Urbánek, Lubas, Šedrla

Mladší žáci potkali soupeře na prvním místě tabulky s náskokem třinácti bodů.
Kluci začali velmi dobře a nebojácně a po krásné akci dal Lubas gól. Ten ovšem pro ofsajd neplatil.
Ve 25 minutě jsme udělali osudovou chybu, která nás stála body, po pravé straně nám utekl domácí útočník a dal na konečných 1:0.
Ve druhé půli se naskytla šance Lubasovi a Tuzovi nicméně skórovat se nám nepodařilo.
Závěrem bych rád klukům poděkoval za výkon, který předvedli, protože si i přes prohru myslím, že to byl jeden z nejlepších výkonů ne-li nejlepší v této části sezóny.
Ještě než uvedu nejlepšího hráče utkání, tak bych rád uvedl nejslabšího a tím byl pro mě rozhodčí a domácí zcela nevychovaný celek.
Rozhodčí, protože nechal dohrát domácí v 11ti lidech, kdy sestřelení Bohunského zcela bez balónu po odpískání a před jeho zrakem a teď se držte dal žlutou kartu po dvou faulech na Urbánka ze zadu poté loktem do zad dal zase jen žlutou.
Toto už pochopili i domácí trenéři a hráče střídali, ten slovník opouštějícího domácího chlapečka se snad nedá ani přiblížit. Trenéři od kterých jsem neslyšel jediné - omluv se, jak to mluvíš, uklidni se, ho poslali za 10 minut zpátky.
Ne nechci plakat, musím přiznat, že domácí byli o ten gól lepší, jenom nevím proč je mi z toho na nic nebo VÍM?

Nejlepší hráč dle trenéra : celý tým