FC MK - Bosonohy

10. 9. 2013

V pátem kole KP jsme nastoupili v domácím utkání proti zatím neporaženému týmu z Bosonoh.  Začátek utkání napoveděl o velké převaze a skušenostech hostujícího týmu a prvních několik minut jsme nebyli schopni reagovat na tlak soupeře, který neustále stupňoval a vyvrcholením tlaku bylo několik šancí a nastřelená tyč. Domácí tým se dostal do kombinace po zhruba dvaceti minutách, ale stále to byl hostující tým, který diktoval tempo hry.  Krumlov se do šancí dostával spíše ze stran po rychlých protiútocích, což se nakonec ukázalo jako rozhodující moment. Po jedné z takových akcí se do samostatného průniku dostal v 37. Minutě Anders a nadvakrát překonal hostujícího golmana. Josef Anders skóroval v krajském přeboru po třech letech. Naposledy dal na podzim 2010 hattrick Velké nad Veličkou, od té doby ale nastupoval převážně za B tým v okresním přeboru a do áčka se vrátil až letos při velké marodce, kdy zaskočil za kapitána domácího týmu Procházky. Vstřelená branka Krumlov nakopla a hned za dvě minuty přidal další gól Machotka po přesné střele k tyči. Největší slabinou hostujícího týmu byla obrana a tak kdyby se v závěru poločasu trefil po chybě hostující obrany Kabelka, dalo by se říct, že je po zápase. Do druhé půle nastoupily Bosonohy s očekávaným tlakem, který ale končil u naší obrany. Po jedné z šancí se sice prosadil svým třetím gólem Roman Havlík, ale ze strany Bosonoh to byla, dá se říct jediná šance druhého poločasu, která přinesla pouze snížení stavu na 2:1. Domácí tým zápas takticky zvládl a v druhém poločasu těžil z rychlích brejků. Po jednom z nich se do šance dostal střídající Staněk a pojistil Krumlovu vítězství 3:1. Pro Moravský Krumlov to byla druhá výhra v řadě a snad naváže na dobré výkony i v sobotu 14.09, kdy zajíždí na půdu do Vojkovic. Utkání začína v 16:00 hod.