FC MK - Ratíškovice

15. 10. 2013

Po domácí výhře 2:0 nad celkem ze Znojma, nás čekalo opět domácí utkání a to proti týmu z Ratíškovic. Oproti zápasu s IE Znojmo jsme věděli, že soupeř bude daleko lepších kvalit, o čemž mluvilo i lepší postavení v tabulce. Sestava zůstala podle přísloví ,,vítězná se nemění“ stejná, jako v posledním domácím zápase. Do utkání oba celky vstupovaly s velmi opatrným začátkem a bylo znát, že ani jeden z týmu nechce hned z úvodu zápasu udělat chybu, která by se jen těžko doháněla. S postupem času se snažily týmy o kombinační hru, z naší strany bylo ale hodně nepřesností a to i při jednoduchých situacích a tak nás celek Ratíškovic začal kombinačně přehrávat a měl lepší držení míče. Naštěstí pro tým Krumlova, ale veškeré snažení končilo na velkém vápně. Naše snaha o kombinační hru se ke konci prvního poločasu zlepšila, ale na skorém po prvním poločase 0:0 to nic nezměnilo. Zápas byl velmi vyrovnaný a tak oba týmy věděli, že tento duel rozhodne jedna šance. Druhý poločas se tým Krumlova začal více zapojovat do herních kombinací a začal hostující tým přehrávat a těžit z rychlých přechodů do útoku. Po jedné z takových akcí se dostal do samostatného úniku Jursa z pozice pravého obránce, ale jeho pokus o přehození brankáře postrádal přesnost a klid. Hostující tým z Ratíškovic se ve druhém poločase snažil o držení míče, ale za celý zápas prakticky neohrozil domácího brankáře. Druhý poločas patřil, co se týče šancí domácímu celku, ale bez gólů se nevyhrává a tak velmi vyrovnané utkání nakonec skončilo bez branek 0:0. Pro nás bude velmi těžké ztracené body dohánět a to především proto, že nás čeká další zápas na půdě vedoucího týmu Mutěnic. Ty sice pouze remízovaly s týmem Novosedel, ale i tak pro nás bude utkání velmi těžké. Zápas se hraje v neděli 20. Října v 15 hod.