SK Olympia Ráječko - FC MK

20. 9. 2013

Ve středu 18. 9. 2013 nás čekala předehrávka 16. kola na půdě týmu SK Olympia Ráječko. O kvalitě soupeře jsme se přesvědčili v prvním domácím utkání, kdy jsme podlehli celku z Ráječka 3:2. Domácí tým vstupoval do zápasu s vědomím, že by se díky výhře dostal do čela tabulky krajského přeboru a tak nás nečekal lehký zápas. Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že Ráječko doma soupeře rozvodně nešetří a skóre z posledních dvou domácích zápasu 12:2 v prospěch týmu Ráječka hovořilo za vše. Začátek utkání napověděl o územní převaze domácích, kteří hned z počátku zápasu dávali znát své kvality. Po úvodním tlaku také přišlo potrestání a ve 12. minutě se prosadil hlavou Tenora 1:0. Po vstřelené brance domácího týmu se hra částečně uklidnila a do kombinace se začal dostávat i tým Krumlova. Hra ale ze strany obou celků v mnoha případech postrádala přesnost, čemuž také ve značné míře napomáhal terén hřiště, který byl ve špatném stavu. Ke konci prvního poločasu jsme se snažili o vytvoření gólové příležitosti, ale akce končily vždy nepřesnou finálovou přihrávkou. V závěru první půle se po dlouhém autu Machotky a následném souboji v pokutovém území, dostal míč až ke Svobodovi, který byl ze zadu přidržen. Sporný zákrok, ale nebyl posouzen jako nedovolený, a tak se penalta nekopala. O poločase byl tedy stav utkání 1:0. Tým Ráječka má velmi dobré druhé poločasy a tak jsme vstupovali do druhé půle s vědomím, že je výsledek pouze o jednu branku a zachytíme začátek zápasu. To se nám nepovedlo a hned v 54. minutě skóroval po průniku ze strany domácí Shkurupii. Domácí za stavu 2:0 polevili ze své hry a to se jim stalo osudným. Od 70. minuty byl hostující tým z Krumlova na koni a začal se dostávat do územní převahy, což nakonec přineslo úspěch. Po jedné z akcí v 86. minutě se dostal do zakončení z pravé strany Machotka a jeho střelu si srazil do brány nešťastně domácí obránce. Tato branka nás nakopla ještě k většímu tlaku a hned minutu po snížení se do šance dostal střídající Řezáč, který střelou k tyči překonal domácího brankáře a srovnal stav na konečných 2:2. Domácí tým SK Olympia Ráječko měl územní převahu a jejich akce se zakládali převážně přes kapitána Sehnala. V závěru utkání, ale polevili a tým z Krumlova jejich zaváhání potrestal. Další zápas čeká tým Krumlova v neděli 22. 9. v 16:00 hod na domácím hřišti, kde se utká v derby s Ivančicemi.