SK Vojkovice - FC MK

20. 9. 2013

V sobotu 14. 9. 2013 jsme zavítali na půdu nováčka krajského přeboru. Tým SK Vojkovice pro nás byl tedy velkou neznámou. Do zápasu jsme vstupovali s vědomím, že soupeř zatím sbírá body převážně v domácím prostředí. Začátek utkání byl ze stran obou celků velmi opatrný, ale s postupem času jsme začali propagovat naši hru a snažili jsme se držet míč na našich nohách. Domácí hrozili převážně z rychlých brejků, které ovšem vždy zaváněli nebezpečím, pro naši obranu. V prvních 20. minutách jsme se snažili prosadit, ale naše akce končili střelou ze střední vzdálenosti, nebo postavením hráče mimo hru. Domácí tým se postupem času začal dostávat do hry a po jedné z rychlých akcí musela krumlovská obrana hasit průnik až na hranici velkého vápna. Z následné ,,střely“, se míč odrazil od domácího hráče Březiny a nešťastně skončil až za zády brankáře. Krumlovský brankář Tomáš Thiel, který se vrátil po marodce, nemohl s tečovanou střelou nic dělat. Po vstřelené brance jsme se snažili o vyrovnání, do největší šance se dostal Kabelka, který na hranici brankové čáry nedokázal procpat míč až za záda brankáře. Domácí nás neustále trápili rychlými a přímočarými akcemi, které musel hasit až brankář Thiel, a tak i díky jeho dobrému výkonu byl poločas z naší strany pouze 1:0. Do druhého poločasu jsme nastoupili ve velkém tlaku a s trochou nadsázky jsme za celý druhý poločas domácím nedali prostor se herně prosadit. Naše akce ale opět vázli na špatné koncovce. Domácí tým se zmohl opět jen na rychlé protiútoky. Po jednom z nich musela obrana hasit akci až za cenu rohového kopu, z kterého nás následně tým SK Vojkovice potrestal druhým gólem, jehož autorem byl opět Lukáš Březina. V posledních dvaceti minutách se snažil hru oživit střídající Schwarz, který se vrací po zranění, ale ani jeho kvality na změnu stavu nestačili. A tak tým SK Vojkovice v domácím prostředí urval další cenné body.