Soustředění žáci FC M.K. - Rakšice

7. 4. 2017

Ve čtvrtek 23.3 2017 odjeli naši žáci, na fotbalové soustředění do nedalekých Jevišovic. Cílem tohoto soustředění bylo upevnit kolektiv a samozřejmě vylepšit fotbalové dovednosti do nadcházející jarní části okresní soutěže.

Po odpoledním příjezdu do krásného pensionu Šalamoun, ubytování se a večeři, už následoval první asi hodinový společný fotbálek, kde i trenéři mohli ukázat své dovednosti.

V páteční, poněkud pošmourné, ráno nás po lehké snídani čekal výběh do nedalekého parčíku. Po návratu následoval první trénink, zaměřený především na seznámení se se zdejším umělým povrchem. Oběd, odpolední odpočinek a další jednotka zaměřená na střelbu se jistě líbila. Večeře, turnaj na víceúčelovém hřišti tři na tři a hurá do peřin.

Sobotní ráno se dík obsazenosti hřiště musel zrušit ranní výběh, „což kluky samozřejmě moc mrzelo“, a šlo se rovnou trénovat. Lehký oběd, v podobě špaget s masovou směsí, krátký odpočinek a znovu na hřiště. Další fází v podobě teorie, bylo sledování mistrovského utkání mužů domácích Jevišovic proti Hor. Kounicím (2:2). Večeře a poslední trénink před nadcházejícími přátelskými utkáními.

V neděli ráno se nejdříve utkali mladší žáci s Tasovicemi, na kterých se po vyrovnaném poločase (3:3), projevila únava a nakonec prohráli 4:7.

Starší žáci si zahráli proti domácím Jevišovicím. Hned od úvodního hvizdu, hlavního rozhodčího p. Nahodila, bylo jasné, kdo bude mít na hřišti převahu. Z několika šancí, v prvním poločase jsme proměnili jedinou, hlavou se trefil Ondráček, stejný hráč však o chvíli později, neproměnil pokutový kop. Druhý poločas probíhal podobně, postupem času jsme si vytvářeli více šancí a dvě z nich zhodnotili Ondráček a Štolpa. Po skončení utkání, si hráči  obou týmů zakopali penalty a ukončili tak krásné soustředění.

Soustředěni si myslíme, proběhlo dobře, už z toho důvodu, že se nic vážného, až na menší střevní potíže, nestalo. Závěrem bych rád poděkoval klukům za vzornou reprezentaci nejen svých klubů, ale i rodičů. Také bych rád poděkoval všem rodičům, kteří se jakkoliv podíleli na zdárném průběhu soustředěnění,  klubu FC M.K. a firmě OSP za nemalou pomoc.

Trenéři: Zelníček, Erkol, Nahodil, Vošmera.

Soustředění se zúčastnili: Nejedlý, Štolpa, Haken, Hladík , Nahodil, Sobotka, Urban, Pelaj, Pelaj, Ondráček, Pelc, Janíček, Obrlík, Princ, Sobotka, Weder, Sviták.