Žáci po polovině soutěže

7. 10. 2013

Žáci po polovině podzimní soutěže

Naši žáci mají za sebou větší polovinu podzimní soutěže a musím s radostí konstatovat, že velice zdařilou! Už v přípravě mužstva odehrála velmi kvalitní utkání s puncem vysoké kvality.

Starší žáci odehráli dvě přípravná utkání.  S Moravskými Budějovicemi, (účastníkem krajského přeboru Vysočina) a Rakšicemi (loňský vítěz a účastník okresní soutěže žáků). Obě utkání zvládli s velkým přehledem a výsledky 18:0 a 19:0 byly příslibem do nové sezony 2013/14!

Mladší žáci, i když ještě nebyli v nejsilnější sestavě, odehráli velice zdařilý turnaj ve Višňové a také oni ukázali svou velkou sílu.

A jak se nám vlastně daří v soutěži…???

Starší žáci po nepříliš přesvědčivém vstupu do sezony, kdy i přesto, že byli v zápasech lepšími, prohráli první dva zápasy. Především nás sráželi individuální chyby v obraně .  V domácích zápasech si odvezlo po přestřelce body Veselí n.M  (5:6) , Kyjov (0:2) a bod si odvezlo i Blansko za remízu, ale nutno dodat, že tým z Blanska byl prozatím jediný tým, který nás zejména v prvním poločase dokázal jasně přehrát a nebýt výborných zákroků Jakuba Stuchlíka, mohlo být za prvních 35 minut rozhodnuto! Konečná remíza byla však zasloužená, protože soupeř druhý poločas nepochopitelně přestal hrát a úplně odpadl! My se chytili šance a z 0:2 udělali po krásných akcích výsledek 2:2!  A to jsme měli ještě v posledních vteřinách stoprocentní šanci na obrat v zápase!

Po těchto výsledcích jsme si s hráči důrazně promluvili o našich chybách a možnostech nápravy. Co a jak co nejrychleji zlepšit?! Kluci si to vyříkali i mezi sebou bez trenéra a mně znovu potvrdili svého dobrého týmového ducha a taky že jsou velice inteligentní!!!

Poté přišly konečně vítězné zápasy na Slovanu Brno, kdy jsme soupeři nedali šanci a vyhráli 4:0!

Dále trpělivá hra ve Vojkovicích, kde soupeř celý zápas pouze bránil a hrál na remízu, přesto jsme odjížděli s plným bodovým ziskem za výhru 1:0!

Za další týden konečně domácí výhra nad Medlánkami po přesvědčivém výkonu 5:0!

A nakonec sobotní zápas v Brně Bohunicích, kdy nás soupeř vyhecoval na nejvyšší míru svými nadávkami jací jsme burani z vesnice. Kluci se zdravě namíchli,  předvedli excelentní výkon a Vladimír Čech jim zalepil ústa pěti krásnými góly! Nejlepší odpověď,kluci  šli ze hřiště s hlavami vzhůru a tři body vezli do vesnice Krumlova !

Ještě nás čekají čtyři soutěžní zápasy a s pohledem na tabulku se dá tušit, že to budou velmi zajímavá utkání. Již tuto sobotu na Starém Lískovci. Jedeme totiž atakovat první příčku, na kterou ztrácíme pouze dva body! Za týden hrajeme doma s Kohoutovicemi, za čtrnáct dní venku na Čafce v Brně a poslední utkání podzimu, může dokonce být o podzimního mistra, kdy doma hostíme Svratku Brno! Přijďte proto podpořit naše mladé fotbalisty!!!!!