Jdi na obsah Jdi na menu

                           Mladší žáci - zhodnocení sezony 2008/2009
 
ObrazekMužstvo mladších žáků se v této sezóně stalo zaslouženě jednoznačným vítězem krajské soutěže sk. B.
Z odehraných 22 zápasu dokázalo ve 21 zvítězit a pouze z 1 odešlo poraženo. Získalo  63 body,
skóre 83:14 a na druhý celek v tabulce náskok 12 bodů.
Stabilní kádr tvořilo 14 hráčů, z toho osm ročník 1996 (Čemerka, Hladký, Houdek, Janda, Kacký, Kohout, Sobotka, Šedrla ) , pět ročník 1997 ( Bohunský, Holátko, Sláma, Šlezinger, Tuza ), jeden ročník 1998 ( Urbánek ). Kromě těchto hráčů se v sezoně zapojilo do některého ze zápasů dalších 5 hráčů z toho dva ročník 1996, jeden ročník 1997 a dva ročník 1998. Ke všem  utkáním v sezoně nastoupili 4 hráči a to Čemerka, Sobotka, Šedrla, Tuza. Mezi střelce ze stabilního kádru se zapsalo 11 hráčů a asistenci na gól si připsalo 12 hráčů.
 
Střelci branek: 29 Houdek , 15 Hladký, 11 Šedrla, 6 Kacký, Sobotka, 5 Šlezinger, 4 Tuza, Urbánek,
1 Čemerka, Janda, Sláma                                 
 
Asistence: 18 Čemerka, 11 Šedrla, 10 Houdek, 8 Hladký, Sobotka, 6 Janda, Tuza, 5 Kacký, 3 Sláma, Šlezinger, 1 Bohunský, Urbánek
 
V podzimní části soutěže jsme mužstva z horní poloviny tabulky přehrávali hlavně bojovností, ale na jaře jsme je dokázali přehrát i kombinačně. Většina hráčů se ve všech herních činnostech dokázala zlepšit. Dokáží číst hru, řešit správně vzniklé herní situace, snaží se hrát kombinační a útočný fotbal, který je podpořen kvalitní obranou ( nejméně obdržených branek v soutěži ), spolehlivým brankářem a hlavně všichni vytvořili jedno mužstvo, které táhlo za jeden provaz a mělo ohromnou vnitřní sílu. Jediným větším nedostatkem byla malá produktivita.Všichni hráči ročníku 1996 alespoň jednou naskočili do soutěžního zápasu starších žáků a nezklamali. Někteří již dnes patří v této kategorii do základní sestavy jako např. Houdek, Šedrla, Sobotka, Hladký. V sezoně dosáhlo mužstvo i několika zajímavých výsledků mimo soutěž. Dokázalo remizovat s ligovým mužstvem Sparty Brno 2:2, když soupeř 2x dotahoval, přehrálo účastníka KP mužstvo Mikulova 4:1 a s dalším účastníkem KP, mužstvem Hrušovan n. Jev. remizovalo 1:1 po naší velké herní převaze, kdy soupeř vyrovnával z penalty a byla to jeho jediná střela na branku v zápase.
Tuto sezonu proto lze hodnotit pouze pozitivně. Dosažené výsledky a předvedená hra nás mohou naplňovat optimismem, ale zároveň je třeba si uvědomit, že tyto výsledky jsou již minulostí a o to více je třeba pracovat, aby se potenciál těchto hráčů dokázal plně rozvinout. Klukům patří poděkování za přístup k zápasům a vzornou reprezentaci klubu a nezbývá než jim do budoucna popřát hodně štěstí a chuti do fotbalu.
 
                                                                            Jiří Čemerka  ( bývalý trenér )
 
PS: Kluci díky, stálo to za to.