Jdi na obsah Jdi na menu

Zhodnocení podzimní části  sezony „A“ mužstva
 
ObrazekDo nové sezony vstoupilo „A“ mužstvo pod vedením nového trenéra Františka Lorence, který vystřídal na trenérském postu po 4 letech Karla Pelikána odcházejícího do Miroslavi. „A“ tým zahájil přípravu na novou sezonu již první týden v červenci s novou motivací všech hráčů  ukázat se před novým trenérem. V přípravných utkáních se tak vystřídalo bezmála 25 hráčů, z nichž se měla vykrystalizovat základní jedenáctka. V přípravě se nám dařilo střelecky i herně, proto jsme si stanovili cíl hrát do 10 místa v KP a vyhnout se tak bojům o záchranu.
K prvnímu mistrovskému utkání jsme odjeli do Hrušek s přáním bodovat, což se nám bohužel nepovedlo. Hra však až na 15 minut druhé půle nebyla špatná, ale právě tento výpadek se ukázal jako důležitý. Když k tomu připočteme velkou spoustu neproměněných šancí, bylo jisté, že se vracíme domů s prázdnou. Všem je jasné, že se doma musí Obrazekvyhrávat, proto musíme doma v derby porazit Ivančice. Bohužel se však dostáváme sami pod tlak a výsledek tohoto utkání všichni známe. Začíná se nám opakovat začátek loňské sezony a to je přesně to co jsme si nepřáli. V dalším utkání zajíždíme do Brna na Spartu, která má stejně špatný start jako my. Výhra 1:0 nám vlila do žil trošku klidu. I když těch neproměněných šancí je opravdu až moc. To se nemusí příště vyplatit. Další kolo jsme přivítali Kyjov, ale body dovezené ze Sparty Brno nepotvrzujeme. Následně prohráváme v Tasovicích a remizujeme doma s posledním týmem z  Hrušovan. To se již hraje o 6 bodů. Další kolo zajíždíme do Ráječka s přáním překvapit,ale k tomu máme daleko jak výsledkově tak i herně. Před  důležitým zápasem s Kuřimí, zněl úkol pro trenéra a mužstvo  získat v dalších 3 kolech minimálně 6 bodů. Domácí utkání sice s Kuřimí zvládáme výsledkově, ale nikoli herně. V Židenicích je to opět propadák se vším všudy. Porážka,ale zejména katastrofální výkon rozhodl o odvolání trenéra Lorence.
Na uvolněnou trenérskou židli se nám podařilo během týdne angažovat nového trenéra pana Smrčka, který je krumlovským odchovancem. Výhodou bylo, že mužstvo v několika zápasech viděl a znal je.
ObrazekJak se říká „nové koště dobře mete“. To se k naší spokojenosti v dalším mistrovském utkání proti vedoucím Rosicím potvrdilo. Suverénní výhra 4:1 a hlavně výkon všech hráčů potěšil nejen trenéra, ale hlavně naše diváky. Trenérovi se během krátké doby podařilo změnit rozestavení hráčů na hřišti, každý hráč znal svůj prostor a své úkoly. Hlavně se však podařilo mužstvo zvednout psychicky. Po tomto utkání jsme si začali věřit. To se potvrdilo i ve zbytku podzimní sezony, kdy jsme prohráli pouze utkání v Bohunicích, kde se hrálo na umělé trávě a na hřišti minimálních rozměrů.
I přes nepovedený začátek bych vyzvedl z tohoto období jednu důležitou věc a to je opravdová parta, neboť i v tomto čase táhla za jeden provaz, i když někdo na to může mít jiný názor, protože to nebylo výsledkově vidět.
Po 16.kole tak máme ve velice vyrovnaném KP spolu s ostatními 4 mužstvy 20 bodů a Obrazekjsme na 10 místě. Je dobře, že se mužstvo může opřít o osu mužstva, kterou tvoří zkušení hráči: Hlučil, Zelníček nebo Vybíral.
Po nevýrazném začátku nás tak opět zachránila, stejně jako vloni, druhá polovina podzimní části. Lze si jen přát, abychom navázali na jaře na výsledky a výkony, které mužstvo předvádělo na konci sezony a posunuli jsme se tak do horní části tabulky.
Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za jejich výkony, trenérům a funkcionářům za jejich práci v klubu,sponzorům za jejich podporu a fanouškům za jejich přízeň.
 
 
Za fotbalový výbor, předseda FC MK Pavel Brabec