Jdi na obsah Jdi na menu

Fotbal je součástí života města...

Rozhovor předsedy FC MK Tomáše Třetiny pro Zrcadlo ...

 

1. Jaké cíle a vize máte, co chcete s klubem dosáhnout?

Po odstoupení předcházejícího předsedy Pavla Brabce za mnou přišli členové klubu a Obrazekjeho vedení, jestli bych jim nepomohl. Dlouho jsem zvažoval, zda mám tuto nabídku  kandidatury na předsedu FC Moravský Krumlov přijmout, ale vzhledem k tomu, že fotbal jako hru mám velmi rád, tři roky pracuji jako asistent trenéra u týmu mužů a dění v klubu znám velmi dobře, tak jsem nabídku přijal. Následná valná hromada mě zvolila předsedou a podpořila tak mé tři hlavní cíle: podpora mládežnickým týmům, zachovaní vysokého standardu u mužské kopané a prezentace fotbalu jako alternativy pro využití volného času. Dlouhodobá vize je, aby lidé na Krumlovsku chápali fotbal jako součást života města, něco, na co jsme pyšní, jako místo setkávání.

2. Rozvoj mládežnického fotbalu je pro vás tedy jedním z hlavních záměrů?

Jednoznačnou prioritou je výchova mladých hráčů a to nejen po fotbalové, ale i po osobnostní stránce, neboť chlapce a dívky může fotbal naučit zvládání kritických životních momentů. Ve spolupráci s ostatními členy FC chci uvést do života projekt „Krumlov hledá svého Rosického“. Projekt je velmi ambiciózní a věřím, že nabídne mladým adeptům fotbalu a jejich rodinám smysluplnou náplň volného času. Podrobnosti budou brzy na našem webu. 

3. Mužský fotbal má v Krumlově vysoký kvalitativní kredit..

U mužů se podařilo stabilizovat kádr a pod vedením trenéra Bohumila Smrčka vykazují týmy mužů vysoký stupeň kvality herního výkonu. Je pro mě ctí pracovat s takovými hráči jako Hlučil, Záviška, Zelníček nebo Vošmera, jsem rád součástí života týmu. S Bohumilem Smrčkem máme podobnou fotbalovou filozofii – chceme rozdávat fotbalem radost hráčům, fanouškům i sami sobě. Výkonnostní cíl a sen mám, ale zatím si jej nechám pro sebe :-)  

4. Co chystáte pro diváky a ostatní přátele fotbalu?

Pro fanoušky krumlovského fotbalu chystáme fan klub. Jeho založení je na spadnutí a naši fans o něm budou v nejbližší době informování na webu. Oficiální zahájení činnosti je naplánováno na 2. květen, kdy se v předzápase utkání našeho „Áčka“ proti ČAFC Židenice v rámci oslav 80. let organizované kopané utká ve svém premiérovém zápase „Menšíkova 11“ proti naší staré gardě. Věřím, že se spousta přátel stane členy Fan klubu FC Moravský Krumlov. 

5. Skloubení vaší práce místostarosty města a předsedy klubu bude asi docela obtížné.

To jistě, ale pro mě jako zástupce města je velmi důležitá spolková činnost, ať už jsou to rybáři, hasiči, vinaři, zahrádkáři, pěvecký sbor nebo různá sdružení na kulturním poli. Všichni tito lidé ve svém volném čase něco dělají, organizují se, jsou součástí života města, tvoří jeho kulturu, jeho tradice. Pro mě je sport, fotbal a basketbal nedílnou součástí života, moje vnitřní já. Proto tedy pokud fotbal potřebuje, vždy rád pomůžu. Samozřejmě bez pochopení a podpory mé rodiny by to nešlo.

6. Co říci závěrem?

Fotbal není jen hra, je to styl života. A jak se zpívá v naší hymně – „..s námi nejsi nikdy sám..“


 

Statistiky

Online: 2
Celkem: 1226660
Měsíc: 2733
Den: 55