Jdi na obsah Jdi na menu

Ideal 11 FC MK - Ing.Pavel Drahozal

 

 

Ideal 11 FC MK – Ing. Pavel Drahozal
 
 
ObrazekNarodil se 10.6.1946 v Opavě na severní Moravě. Vystudoval strojního inženýra. Hráčskou kariéru započal ve zdejších Vedrovicích, studia jej na 9 let odkázala do Brna, kde strávil rok v brněnské Dukle C, poté hrál aktivně  v klubu FC Moravský Krumlov až do konce své fotbalové kariéry. Trénoval rok krumlovské Áčko s panem Holátkem st., ale poté to z rodinných a pracovních záležitostí už nebylo možné.  Fotbalem se vždy jen bavil.
 
Fanoušky jste byl vybrán do ideální jedenáctky FCMK, co to pro Vás znamená? Jaký je Váš názor na takové ankety?
Potěšilo mě to, také proto, že ve výběru jsou  někteří z mých bývalých spoluhráčů. Myslím, ale že podobné ankety jsou velmi subjektivní záležitostí.
 
Chybí Vám někdo v ideální jedenáctce?
Těžko  mohu odpovědět, neznám totiž tak dobře mladší  fotbalovou generaci.
 
V ideální sestavě je drtivá většina ještě aktivně hrajících hráčů. Proč myslíte, že tomu tak je? V čem se podle Vás fotbal nejvíce změnil proti době, v níž jste hrál Vy.
To je jednoduché,  aktivní hráči jsou stále vidět. Jsou lépe  zakotveni v podvědomí účastníků ankety.
Určitě také proto, že jsou skutečně dobří  fotbalisté.
My jsme hráli fotbal více  pro zábavu, teď je fotbal mnohem profesionálnější a náročnější. Pro nás byl problém  sejít se na  tréninku. V době pracovních sobot to ani pořádně nešlo, pokud jste dojížděli za zaměstnáním nebo studiem.
 
 
Kdo byl Váš nejoblíbenější spoluhráč?
Bylo to různé, nechtěl bych nikoho opomenout. Fotbal je týmová hra. Vždy jsem si vážil spoluhráčů, kteří odvedli maximum ve prospěch týmu.Tím nemyslím pouze fotbalové schopnosti.Obrazek
 
Sledujete dění v krumlovském fotbale?
Sleduji jen z povzdálí a snažím se zůstat nad věcí.
 
 
Co pro Vás znamenal fotbal a jakou roli ve Vašem životě hraje dnes?
Sport všeobecně pro mě znamenal mnoho, vždycky jsem dělal to, pro co byly podmínky. Dnes si zahraji fotbal jen příležitostně za staré pány nebo v zimě v hale malou kopanou s kamarády
 
Co považujete za svůj největší fotbalový úspěch?
Fotbal jsem nedělal kvůli kariéře, spíše pro relaxaci a toho se držím dodnes. Ani to jinak nešlo, u mě bylo prioritou vzdělání, později rodina a zaměstnání.
 
 
 Jak vzpomínáte na Vaše působení v FC MK ?
Určitě v dobrém, začal jsem jako hráč, postupně jsem se stal příznivcem.Obecně  jsem usiloval  o zlepšování podmínek pro sport a tělovýchovu v působnosti města Mor. Krumlov.
 
Můžete srovnat fotbalové podmínky v klubu za Vaší éry a nyní ?
Podmínky jsou naprosto nesrovnatelné. Ať už ve vybavení či zázemí klubu. Všem, kteří vytvářejí podmínky pro kopanou v Mor. Krumlově patří velké uznání.
 
Chodíte pravidelně nyní na utkání FC MK ?
Příležitostně, v roce 1981 jsem skončil jako trenér a vzhledem k mému zaměstnání bylo obtížné pokračovat ve sportovních aktivitách.
 
Dnešní A-tým hraje KP, myslíte, že by na to měla i Vaše generace ?
Rozhodně ne. Když jsem přišel, měli jsme problém odjet na utkání v plném počtu. Tehdy nebyla taková fotbalová základna jako nyní. Nebylo ani s kým hrát fotbal na lepší úrovni, všechny fotbalové oddíly kolem Mor. Krumlova hrávaly maximálně okresní přebor.
 
Co byste v klubu zlepšil a na co se naopak díváte pozitivně ?
Nejsem kompetentní, abych tohle hodnotil. Možná by se měl fotbal pojmout komplexnějším způsobem, tím mám na mysli zlepšení spolupráce  ostatních fotbalových  klubů z Mor. Krumlova  okolí. To je velmi obtížně realizovatelná představa, kterou se nepodařilo  uvést v život ani mým vrstevníkům.
                                                     
 
 
 

Statistiky

Online: 2
Celkem: 1229234
Měsíc: 2373
Den: 86