Jdi na obsah Jdi na menu

Ideal 11 FC MK - Miloš Doffek

Ideální 11 FC MK se neobešla ani bez útočníka Miloše Doffka...

 Miloš Doffek

Narodil se 16.7.1951 v Brně. Nynějším povoláním zásobovač.
V 6-ti letech začal hrát v Krumlově za žáky , ale vydržel zde jen do 16-ti let , stihl rok v krumlovském dorostu a pak přesídlil do KPS Brno, kde zůstal do svých 23-ti. Jelikož ale tenkrát KPS Brno sestupovalo z vyšší soutěže do nižší a on tento oddíl opustil ,dostal roční distanc. Rok tedy působil za tým krumlovské Jednoty. Poté se vrátil do FC MK , kde byl do svých 38-mi roků.  Později si zahrál za krumlovský LAKRUM a ve 48 letech si chodil zakopat v Rybníkách za tehdejší B-tým.
1.rok , co se vrátil do MK trénoval 4 roky se svým tátou žáky. Později v roce 1998-2005 taktéž krumlovské žáky. Poté působil do roku 2007 jako asistent trenéra p.Vorla u dorostu – tkz. doktor z hor
:o) - staral se o rehabilitaci zraněných.

 

Jak vzpomínáte na Vaše působení v FC MK?
No mohlo by to být lepší. 1.rok jsme hráli OP, 2.rok postupovali do I.B třídy, dva roky jsme hráli o postup a třetí rok se bohužel sestoupilo.

Na koho nejraději vzpomínáte? Váš fotbalový vzor?
Je toho moc. Můj fotbalový vzor byl zcela jistě můj táta, to byl pan fotbalista s velkým P. Rád např.vzpomínám na fotbálek v hale, kde jsem si dobře zahrál s klučinem - tehdy s 12-ti letým Emilem Širokým.

Můžete srovnat fotbalové podmínky v klubu za Vaší éry a nyní? Změnil se nějak fotbal?
Dnes jsou podmínky nesrovnatelně lepší – už jen taková maličkost jako je tráva. Já odehrál celou kariéru na písku.
Ted´ se fotbal hraje s větším nasazením a je samozřejmě tvrdší. My jsme byli možná techničtější,ale pěší. Tohle je trend fotbalu.

Proč už netrénujete?
Jsem po operaci kolene, takže zdraví ani pracovní podmínky mi to nedovolují.

Chodíte pravidelně nyní na utkání FC MK?
Pokud to jde, tak ano. Snažím se chodit pravidelně na dorost a áčko. Béčko nestíhám, což mě mrzí.

Co říkáte na úroveň dnešního Áčka , které hraje KP?
Kluci hrají velmi dobře. Ale jsou tam samozřejmě rezervy. Je tu hráčský potenciál, co je mi ale líto,že se nám poslední dobou zužuje kádr. B-tým postoupil do OP  teprve letos a tak dlouhou dobu nebylo odkud brát rezervy do a-týmu.

Myslíte, že by vaše generace měla na KP?
Ano,určitě. Hráči typu Stejskal, Doubek, Chvátal by měli určitě na KP, ale v MK nebyly tehdy na takovou soutěž podmínky.

Co by jste v klubu zlepšil a na co se naopak díváte pozitivně?
Krumlovu chybí druhé travnaté hřiště a zlepšil bych spolupráci se sousedními oddíly. Těší mě postup béčka a práce s mládeží , která je v Krumlově na velmi dobré úrovni, ale je málo ceněná.

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Statistiky

Online: 1
Celkem: 1229233
Měsíc: 2373
Den: 88