Jdi na obsah Jdi na menu

Rozhovor - Stanik Vybíral

Stanislav Vybíral
 
Jak vzpomínáš na své fotbalové začátky v Rybníkách ?Obrazek
Začínal jsem v Rybníkách v pěti letech jako nejmenší hráč na okrese:-) Ke kopané mě přivedl otec a děda. Všichni mě prorokovali,že budu šikovný fotbalista.
V kolika letech si se poprvé objevil v dresu MK ?
Asi v deseti letech,kdy mě do MK přivedl dnes už zesnulý trenér žáků Alois Vorel.
Pokud si dobře vzpomínám, začal jsi nastupovat za žáky, po určité době jsi se objevil v dorostu, kde jsi však dlouho nevydržel a až v mužské kategorii se vracíš do MK? Proč tak časté změny ?
Po neshodách v dorostu s tehdejším trenérem jsem šel zpět do Rybníků a po krátké době jsem se dostal na přestup do Rakšic,kde se mi stal spoluhráčem náš bývalý trenér Pelikán.V Rakšicích jsem působil rok,následovala vojna, během níž jsem se vrátil zpět do Rybníků. Po postupu Rakšic do I.B jsem se začal v rakšickém dresu opět objevovat,ale to už jen  na hostování,byl jsem zde dva roky a nikdy nezapomenu na vynikající kolektiv.Poté následoval MK,který měl postupové ambice a to mě lákalo, zahrát si vyšší třídu.
Celý život jsi hráčem Rybníků, všude kde jsi působil, jsi byl na hostování. Proč ?
Když jsem byl poprvé v Rakšicích,byl jsem tam na přestup. Ve vedení rakšického oddílu působil tehdy p.Dvořák,který mě nechtěl pustit zpět do Rybníků,od té doby nevěřím na přestupy-proto jsem radši hráčem mateřského klubu,který mě nebrání v mém působení kdekoliv jinde.
ObrazekPo Tvých příchodech do mužů MK následovaly postupy do 1.A. resp. KP. Co Ty na to ? Myslíš, že je to náhoda ?
Na tyto postupy velice rád vzpomínám,rýsovala se zde  dobrá parta,která drží do dnes. Obzvlášť´na ten poslední, velice si ho cením – až do poslední chvíle soutěže jsme bojovali o postup s Tasovicemi.
Právě před naším postupem do KP jsi působil v Hrušovanech. Jak dlouho? Co Ti toto angažmá dalo? Proč jsi se vracel ?
Působil jsem tam půl sezóny, dalo mi to dost zkušeností a poprvé jsem poznal,jaké to je,když není parta a hraje se jen pro peníze. Vrátil jsem se kvůli časovému vytížení,které nešlo skloubit s mým zaměstnáním a rodinou.
Jako jeden z mála jsi během své kariéry poznal více klubů. Jak hodnotíš krumlovskou partu? O Krumlovu se tvrdí, že parta tady je výborná, čím si myslíš, že to je ?
Parta v MK je velice dobrá, jádro drží starší hráči Zelníček,Hlučil,Laml…Čím to je ?? Myslím si,že jako jeden z mála mančaftů KP hraje většina z nás srdíčkem a bez vidiny finanční odměny. Myslím,že partu také dělají i výborné stmelovací akce viz. sobotní zabijačka…
Pojďme k právě skončené sezóně.Skončili jsme desátí, Ty jsi nejlepší střelec klubu (pozn. 7 gólů v podzimní části). Takže spokojenost ?
Sám se sebou spokojený určitě nejsem,když vím ,že to mohlo být v některých zápasech i lepší.  
Nemohlo těch góĺů být i víc ?
Samozřejmě,že ano.
ObrazekNemůžu se nezeptat na výměnu trenéra, což není v krumlovském fotbale běžná věc. Jak tuto změnu hodnotíš ?
Za trenéra Lorence bylo nadšení jen chvilkové, ani jednou jsme nehráli v ustálené sestavě, stále hledal uplatnění některých hráčů na jiných postech než které jim sedí. Nepodařilo se mu mužstvo dostatečně motivovat k dobrým výkonům a myslím,že budu mluvit za celý tým,když řeknu ,že pro nás nebyl přínosem. A opět se ukázala moje teorie,když se dělá fotbal pro peníze není to ono.
Po pár nevydařených kolech rozhodl výbor o výměně trenéra. Přišel Bob Smrček a s ním nový impuls. Překvapilo mě ,jak některé hráče tato výměna dokázala nakopnout ještě k lepším výkonům na hřišti, a to i díky tomu,že Bob je vynikající fotbalový psycholog,který ví jak na kterého hráče má zapůsobit. U něj se mi líbí to nadšení,které jsem u předešlého trenéra neviděl. A i na tréninky se těším,tak jako nikdy. Také mě zaujalo krásné vyprávění jeho vtipů v kabině,které odlehčí vypjatou atmosféru před těžkým mistrovským utkáním. Přinesl do našeho herního projevu fotbalovost a herní pohodu.
Ty jsi se s Bobem setkal i v Hrušovanech, že ? Jak se od té doby změnil ?
Ano, Bob zde vypomáhal v týdnu na tréninkových jednotkách prvního mužstva, absolvoval s námi i některá mistrovská utkání. Nezměnil se, je to pro mě člověk,který mi má pořád,co dát.
Čeká Tě další zimní příprava. Jak ji snášíš? Těšíš se?
Snáším ji velice dobře, protože je to příprava ,z které čerpám fyzičku celý rok. Vzhledem k svému zaměstnání mám na ní více času.
Nyní máš dost času na své další velké hobby – myslivost, využiješ ho?
Určitě ano,je to čas kdy zapomenu úplně na své fotbalové povinnosti.
Jak si se k myslivosti dostal ? Myslím, že jsi v krumlovském fotbale jediný myslivec.
K myslivosti mě přivedli kamarádi a chut´poznat něco nového. V Krumlově je více rybářů než myslivců.
Povedeš k myslivosti i syna ?
Povedu, když bude mít zájem – proč ne.
A k fotbalu ? Myslíš, že se potatí a bude střílet góly ?
K fotbalu také. Jestli se potatí,budu jedině rád.
Otázka na závěr. Několikrát ses vyjádřil v tom smyslu, že bys chtěl v Krumlově skončit. Jak blízko je to pravdě ? Nemyslíš, že je na to ještě brzy ? Všichni doufáme, že budeš za Krumlov nastupovat ještě dlouho.
Jak blízko je to k pravdě ?? Stále bojuji s manželkou ,které vadí, že dám více času fotbalu a myslivosti než jí :o)). Dokud budu platným hráčem pro mužstvo A-týmu a nebudu mít  neshody v klubu jako někde jinde , zůstanu u týmu,jak jen  to bude možné.
 
Ve zkratce:
Na jaký zápas nejraději vzpomínáš ?
V Hrušovanech se hrála divize ,což byla pro mě nejvyšší dosažená soutěž a každý gól v ní mě dokázal nakopnout.
Na jaký zápas by jsi raději zapomněl ?  
V minulé sezóně v zápase s Mokrou jsem si utrhl meniskus,který mě vyřadil na dlouhou dobu z bojů KP. Sedět na tribuně je pro mě za trest.
Trenér, na kterého nejradši vzpomínáš ?
Nejlepší vzpomínky mám na Aloise Vorla, který ve mně probouzel fotbalovou šikovnost.
Láká tě trénování ?
Láká. Jednou ano ,jestli mi to ale  rodinné a pracovní vytížení dovolí.
Měl jsi nějaký fotbalový vzor ?
Ne , nikdy neměl.
Tvoje nejlepší fotbalová zkušenost ? A naopak ?
Nejlepší v Hrušovanech z hlediska zkušenosti a zároveň tam i nejhorší z hlediska toho, že jsem zde postrádal fotbalovou  partu.
Tvůj nejdůležitější gól ?   
Každý,který rozhodne utkání v náš prospěch.
Měl jsi někdy svůj fotbalový sen ?
Určitě, zahrát si co nejvyšší soutěž , třeba i ligu :o).
 
 
 
 
 
 

Statistiky

Online: 1
Celkem: 1226658
Měsíc: 2732
Den: 54