Jdi na obsah Jdi na menu

Rozhovor s Jakubem Staňkem

dsc05759.jpg

 

Jak jsi spokojený s podzimem?

Tak já jsem velmi spokojený. Měl jsem možnost nakouknout do základní sestavy A-mužstva, a i když se ze začátku Áčku moc nedařilo, tak by se dalo říct, že jsme s bodovým ziskem spokojení. U dorostu je to stejný, tam myslím skoro nikdo nečekal, že budeme hrát o přední pozice, takže taky spokojenost.

Na podzim jsi nastupoval za dorost i za Áčko. Jak velký je to rozdíl?

Je to hlavně fyzicky náročnější než za dorost.  Největší problém mi dělala tvrdost a rychlost hry, nemám tolik času na rozmyšlenou, jak za dorost. Chvíli mi trvalo než jsem se s tím srovnal.

 

Jak tě přijali kluci v kabině?

Myslím si, že dobře. Jsou tam cítit takový ty tvůrčí osobnosti jako je třeba Zelníček a další, takže jsem neměl problém zapadnout do kolektivu.

 

Hraješ na pozici defenzivního záložníka. Jak moc tě to táhne dopředu? Ze své pozice jsi vstřelil 3 góly.

 Rád si zaútočím a tu možnost mám v dorostu, kde mam úplně jinou funkci než v Áčku. V dorostu hraji spíž dopředu, v Áčku je to zase naopak, musím si splnit defenzivní práci, a když zbydou nějaké síly, tak zaútočím si velice rád.

Nastoupils do 15 zápasů, do většiny z nich v základní sestavě. Očekával jsi před sezónou, že se tak výrazně prosadíš v Áčku?

Vůbec sem to nečekal, že dostanu tolik příležitosti,jsem rád, že mně trenéři vytáhli a dali mi možnost.

Byl jsi nejtrestanějším hráčem mužstva. 8 žlutých a 1 červená. Myslíš, že jsou na tebe rozhodčí jako na benjamínka přísnější nebo karty vyplývají z tvého stylu hry?

Tak většina žlutých karet vyplývá z mého stylu hry, i když ta červená byla z mé strany tak trochu zbytečná. U některých rozhodčí mně můj styl hry prochází a u některých ne. Tak za to bývám odměněn kartami.

 

V posledním zápase s IE Znojmo jsi se na hřišti objevil na minutku s taťkem? Byl jsi rád?

Tak samozřejmě že jo,byl sem rad že jsme si spolu zahráli na tak vysoké úrovní,jinak spolu občas hrajeme za béčko.

Taťka patří mezi legendy krumlovské kopané. Jak často se doma bavíte o fotbale?:D Tak dalo by se říct, že skoro každý den. Nevynecháme skoro žádné utkáni v televizi.  Vždycky je o čem mluvit.

Na podzim jsi byl asi nejvytíženější hráč klubu. Nebylo výjimkou, že jsi během víkendu nastoupil za A, B i dorost. Jak jsi to zvládal fyzicky? Měls ještě vůbec chuť do fotbalu?

Tak to se stávalo hlavně ze začátku sezony, když většina byla zraněných.Samozřejmě bylo to hodně náročný, snažil sem se odpočívat co nejvíce to dalo, takže sem si musel odpustit někdy i tu diskotéku :D ,ale nikdy sem neztratil chuť do fotbalu,protože mně ohromně baví.

Na čem potřebuješ nejvíce zapracovat?

Určitě na všem je dobré zapracovat..nejvíce asi na kecání s rozhodčíma

Tvé cíle do jarní části sezóny?

Určitě se udržet tam kde jsem a potom pomoct ještě dorostu, když to půjde.

 

Datum narození: 2.5.1992     

Přezdívka: Tuta,Stanča

 

Oblíbené číslo dresu: 8                                     

Značka kopaček:Nike,Adidas, ale na značce nezaleži…

Oblíbený klub a fotbalista: FCMK, můj taťka

Největší zážitek ve fotbale:  To byl asi.když sem měl možnost si zahrát derby proti Ivančicím v základní sestavě a podílet se na vítězství 4-3..to je zatím můj největší zážitek

 

 

 

 

Statistiky

Online: 2
Celkem: 1227020
Měsíc: 2711
Den: 116