Jdi na obsah Jdi na menu

Rozhovor s novým as. A-týmu Pavlem Brabcem

Novým asistentem trenéra A-týmu Milana Kleibla bude pro jaro bývalý dlouholetý předseda našeho klubu, Pavel Brabec.

Po podzimní části sezóny skončil z časových důvodů asistent trenéra Tomáš Laml. Novým asistentem trenéra Milana Kleibla bude pro jaro bývalý dlouholetý předseda našeho klubu, Pavel Brabec.

Pavle, můžeš vzpomenout, jak dlouho jsi působil v FCMK?

Úplně přesně si to nevybavuji, ale myslím si, že to bylo nějakých 14 let. Z toho jsem byl 10 let předsedou.

Po jak dlouhé době se vracíš?

Po 6 letech.

Kde jsi mezi tím působil?

Jak jistě víš, tak posledních 19 let jsem působil s drobnými přestávkami v Rakousku. Nejdříve jako hráč, ale to už je strašně dávno, později jako trenér. U nás jsem trénoval 1,5 roku v Horních Kounicích, kde jsem byl nucen skončit ze zdravotních důvodů. Později jsem půl roku vypomáhal v Dukovanech.

 V minulosti jsi už byl osloven na trenérský post. Vždy jsi odmítnul. Co Tě tentokrát přimělo na nabídku trenéra Kleibla kývnout?

Má to několik důvodů. V minulosti jsem nabídku odmítl z důvodu, že jsem byl teprve krátkou dobu mimo krumlovský klub, ale hlavně jsem měl rozdělané trenérské angažmá v Rakousku. Tentokrát je situace trochu jiná. Znám se dlouhou dobu s Milanem, který mě oslovil s tím, zdali bych mu nechtěl pomoci, protože Tomáš Laml skončil z rodinných důvodů. Na jeho nabídku jsem kývl jednak proto, že vím, jak je to těžké vést tým sám, současně jsem byl bez trenérského angažmá, a jednak bych chtěl stabilizovat výkonnost mužstva. Svým způsobem mému návratu dopomohl i konec Lukáše Zelníčka v mužstvu. Tím mužstvo ztratilo velkou osobnost jak v kabině, tak zejména na hřišti. Jeho nahrazení a udržení stabilního mužstva je pro mě zároveň i výzvou.

Po podzimu jsme na 10. místě. Měl jsi čas vidět nějaké zápasy, jaký máš přehled o současných hráčích?

Na fotbal do Krumlova jsem chodil po celou dobu. Na podzim jsem viděl několik domácích utkání, takže si myslím, že přehled o hráčích mám vcelku slušný. Zejména o těch starších.

Zimní příprava je v plném proudu. Jak probíhá? Jak jsi spokojený s přístupem hráčů?

Začátek zimní přípravy byl naplánován už na 13. ledna, abychom měli dostatek času nabrat fyzickou kondici, se kterou jsme byli na podzim na štíru. Tréninkový proces jsme se snažili přizpůsobit hráčům tak, aby mohli absolovovat co nejvíce tréninkových jednotek. Trénujeme 3x týdně (středa, pátek, neděle). Od února jsou již místo nedělních tréninků zařazeny přátelská utkání. Přístupem hráčů k plnění tréninkových jednotek jsem spokojen. Kluci pracují poctivě, jen musíme ještě malinko vylepšit tréninkovou docházku, i když ta taky není úplně nejhorší.

Můžeme čekat nějaké změny v kádru? Jak jsi spokojený se složením mužstva?

Toť otázka. Na jednu stranu se zdá být kádr mužstva celkem slušný, ale sami víme, jak to vypadalo na podzim, když se 2 až 3 hráči zranili. Rádi bychom mužstvo doplnili, aby se zvýšila konkurence, ale není to jednoduché. V našem okolí se hledají špatně hráči, kteří mají minimálně stejnou kvalitu jako ti naši,  ale i ti, kteří mají chuť se  o své pozice porvat. Nějaká jednání s hráči probíhají, tak uvidíme jak to dopadne. 

Dá se říct, že vrcholí výměna generací. Posledními pamětníky postupu jsou  Zdeněk Hlučil a Danek Vošmera. Jádro mužstva je v ideálním fotbalovém věku, podařilo se zapojit věkem ještě dorostence Davida Dvořáčka. Jak vidíš budoucnost „Áčka“.

Jak říkáš, jedna generace nám pomalu končí a nebude lehké ji nahradit. Ti kluci kolem Lukáše Zelníčka mají krumlovské srdíčko a i díky tomu uhráli spoustu zápasů. Teď to na mě působí, že tento aspekt v kabině chybí, ale rád bych se mýlil. Zatím bych řekl, že máme štěstí, že spousta hráčů je ve věku 26 – 28 let, což je ideální věk. Když se ale podívám na mladší ročníky, tak mám trošku obavy. Nevidím tam až tolik hráčů, kteří by mohli naskočit do A týmu. Co ale nyní není, může za pár roků být. Záleží na každém z nich. Důležité je, aby chtěli oni sami hrát fotbal a dokázali se jím bavit!!!

Pavle, hodně štěstí. Děkuji za rozhovor.

 

 

                                                                             T.L., L.Š.

 

 

 

 

Statistiky

Online: 2
Celkem: 1229234
Měsíc: 2373
Den: 86