Jdi na obsah Jdi na menu

Rozhovor s Pavlem Brabcem

Pavle po 13 letech opouštíš vedení FCMK. S jakými pocity?
V této chvíli mám dobré pocity, jsem spokojený a hrdý na to co se nám podařilo Obrazekv Moravském Krumlově vybudovat. Sice odcházím z užšího vedení FC, ale to neznamená, že mě nebude zajímat, jak si dál povedete. Naopak, já vlastně funkcionařit pro FC ani nepřestávám. Jak jistě víš, tak jsem byl zvolen do VV OFS Znojmo, kde budu rád celý moravskokrumlovský region zastupovat.
Když jsi se stal členem VV FC MK, čekal jsi, že budeš v klubu působit tak dlouho?
Tak to ani náhodou. Já totiž nikdy nechtěl být funkcionář, ale vždy jsem chtěl nejdříve hrát a potom trénovat. To že jsem se stal funkcionářem, za to může hlavně můj švagr, Vašek Vystrčil, který mě do toho spolu s dalšími lidmi ukecal. To byla tehdy taková malá revoluce v moravskokrumlovské kopané, kdy se zde hrál ještě OP Znojma. Navíc já tenkrát neměl k Moravskému Krumlovu žádný vztah a pohlížel jsem na něj jako na svého rivala. Fotbalově jsem vyrůstal v Horních Kounicích a pro nás to bylo derby již od žáků se vším všudy. Postupně jsem si ale k tomuto oddílu vybudoval vztah a dnes mohu říct, že je to již srdeční záležitost.
Tvé jméno je spjato s dosud nejúspěšnějším obdobím našeho klubu. Na co jsi nejvíce hrdý?
Jednoduše řečeno na všechno co se vybudovalo a vyhrálo (postupy). Kdybych měl ale říct jednu věc, tak to jsou kabiny, které se v MK opravily po 50 letech. Tím vlastně začala přestavba fotbalového stánku v Moravském Krumlově, který je dnes naší chloubou. Musím říct, že nám ale po první etapě opravy kabin moc lidí nevěřilo. Mysleli si, že to bude jen další nedodělaná akce. Proto jsem nesmírně hrdý na to, jak dnes fotbalový stánek vypadá. Důležitou věcí bylo to, že se mně již za bývalého starosty, pana Pitlacha, podařila navázat komunikace s radnicí, která se potom dále rozvíjela a rozvíjí. Bylo důležité, že si radnice začala uvědomovat, že peníze, které nám dá na činnost nejsou vyhozené oknem. Já vím, že hodně lidí stále na nás pohlíží skrz prsty, že chceme jen peníze, ale na to jsou jasné argumenty, který každý soudný člověk musí vidět, nebo je pochopit. Vždyť FC se dnes vzorně stará o pronajatý majetek (hřiště a kabiny) od města a téměř o 100 hráčů mládeže do 18 let a to 3x až 4x v týdnu bez nároku na honorář. To vše stojí nemalé úsilí. Všem těmto lidem, se kterými jsem spolupracoval bych chtěl touto cestou poděkovat.
Co se naopak nepodařilo?
Těch věcí je hodně. Hlavně se však nepodařilo prozatím zrekonstruovat náhradní pískové hřiště. V loňském roce jsme měli zažádáno o dotaci na umělou trávu. Musím říct, že to vypadalo velmi nadějně. Už jsem tomu věřil i já, ale bohužel to nevyšlo. Člověk se nesmí vzdát a tak se letošním roce zažádalo o dotaci alespoň na zatravnění. Doufám, že to již vyjde. Hlavní hřiště je totiž enormně zatížené, a tak je druhá travnatá plocha pro klub velmi důležitá nejen pro fotbalový růst mladých fotbalistů, ale i jejich další nábor.
Tvé další fotbalové kroky?
V současné době si potřebuji od funkcionařiny odpočinout. Nyní trénuji v Rakousku v mužstvu UFC Gaubitsch. Jsme po podzimu na prvním místě a tak cíl je jasný. Nikdy jsme nehráli vyšší třídu a tak by to byl pro nás historický postup. Doufám, že se nám to podaří. Když budu mít čas, tak se samozřejmě přijdu rád podívat na fotbal do Moravského Krumlova.
Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem, se kterými jsem mohl spolupracovat a popřát hodně osobních a sportovních úspěchů všem hráčům, fanouškům a lidem kteří se starají o fotbal v Moravském Krumlově.
                                                                                                             

                                                                                       

 

Statistiky

Online: 2
Celkem: 1226802
Měsíc: 2738
Den: 73