Jdi na obsah Jdi na menu

Rozhovor S Tomášem Lamlem nejen o změnách v klubu

Hraješ za Áčko, k tomu působíš ve výboru a máš na starosti chod klubovny. Jak to všechno stíháš?

Je fakt, že někdy je to náročnější, ale dělám to rád.  Na tomto místě bych chtěl Obrazekpoděkovat Dadle, která mě ve všem podporuje a vytváří mi perfektní zázemí. Bez její tolerance by to nešlo. Musím zmínit i Záviškovi a Bémovi, kteří mi pomáhají s chodem klubovny. Spoustu problémů vyřeší za mě.

Nejdou zájmy hráče a funkcionáře proti sobě?

Někdy ano. Nám všem by mělo jít v prvé řadě o krumlovský fotbal jako celek. Asi jako jediný celek v KP neberou hráči peníze. Když jsem před 14-ti lety začínal v Áčku, byl jediný cíl postup do 1.B třídy. Tenkrát nikoho z nás nenapadlo, že budeme hrát KP. Myslím, že jsme všem ukázali, že to jde i s vlastními odchovanci a bez přeplácení hráčů.  Každopádně se snažíme podmínky hráčům vylepšovat a podle mého se nám to i postupně daří.

Přejděme k hodnocení uplynulé sezóny.

Cíle, které jsme si stanovili před začátkem soutěží, se nám podařilo splnit. Největším úspěchem byl samozřejmě postup žáků. Mužstvo zůstává téměř celé pohromadě a všichni jsme zvědaví, jak si kluci povedou v KP. Věříme, že FCMK bude z tohoto úspěchu do budoucna profitovat. Obrovský kus práce odvádí u přípravky Pepa Vlk se svými asistenty. V těchto kategoriích můžeme být naprosto spokojeni.

Co dorost?   

Dorostenci hráli až do posledního kola o záchranu. Během jara byl realizační tým doplněn o Vaška Vystrčila a kluci se nakonec zachránili. Úkolem dorostu je vychovávat hráče pro A-tým. Během posledních dvou sezón Áčko doplnili Machotka, Bogner, Kabelka, Matějka. Bogner ještě může hrát za dorost. Během jara naskočili Jakub Staněk a Lukáš Vystrčil, kteří by se měli zapojit s Áčkem do přípravy. Kuba Matějka dostal větší příležitost a všechny svými výkony mile překvapil. Obrovská škoda je zranění Martina Kabelky, se kterým bohužel nemůžeme na podzim počítat.

Mnozí diváci byli na jaře nespokojeni s výkony Áčka.

Nedivím se jim. Před sezónou bychom byli všichni se sedmým místem spokojeni, ale svými výkony a výsledky na podzim jsme si na sebe upletli bič. Došlo k velkému sebeuspokojení a u mnohých i ke ztrátě motivace. Navíc naše výkony hodně ovlivnilo těžké zranění Lukáše Zelníčka v přípravě a Jirky Procházky během sezóny. Mě osobně nejvíce mrzí domácí výsledky, protože dřív jsme sbírali body spíš na domácím trávníku. Naše výkony se promítly do návštěvnosti a je jedním z našich velkých cílů přivést diváky zpět na Střelnici.

Na trenérských postech nezůstal kámen na kameni.

Dá se to tak říct. Beze změn zůstali snad jen mladší žáci a přípravka. Největší změnou je samozřejmě změna hlavního trenéra A-týmu. Trenér Smrček odešel do 1. SC Znojmo. Jsme nesmírně rádi, že se nám na jeho místo podařilo získat pana Bedřicha. Trošku překvapením pro nás byl odchod Jirky Kotlána k mladšímu dorostu 1. SC Znojmo. Toho vystřídá Vašek Vystrčil s asistenty Martinem Žákem, Vlastou Staňkem a Pepou Cirkem. B - tým povede od nové sezóny Luboš Bogner, který ukončil hráčskou kariéru v Krumlově a jako hráč odchází do Petrovic.  Realizační tým starších žáků rozšíří Mirek Vošmera.

Co hráčské změny?

Dohodnuté je půlroční hostování Zdeňka Závišky v Tasovicích. Do Rybníků odchází Staník Vybíral, kterému všichni hlavně přejeme brzké uzdravení a věříme, že nám ještě pomůže. Letní přípravu s námi zahájil brankář Marek Elis z Višňové, o kterého máme již delší dobu zájem. Na posilách pro mládežnická mužstva pracuje Jirka Čemerka. Ten odvádí jako skaut mládeže neuvěřitelnou práci.

A další změny v klubu?

Změny jsou závislé na financích. Díky finanční podpoře z ČEZu by měl být během léta uveden do provozu dětský koutek. Dále chceme upravit terasu klubovny a pro fanoušky se připravuje tričko s logem FCMK.

 

Statistiky

Online: 3
Celkem: 1226782
Měsíc: 2749
Den: 71